BESAŞ’tan köy ekmeği
BESAŞ’tan köy ekmeği
Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Bursa Ekmek ve Besin Sanayi A.Ş. (BESAŞ), zengin ürün yelpazesine eklediği köy ekmeklerini tüm BESAŞ bayilerinde satışa sunuyor. Bursa’da 1982 yılından itibaren sağlıklı, hijyenik ve kaliteli...
2 Mayıs 2012 15:53
Font1 Font2 Font3 Font4
ss

Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Bursa Ekmek ve Besin Sanayi A.Ş. (BESAŞ), zengin ürün yelpazesine eklediği köy ekmeklerini tüm BESAŞ bayilerinde satışa sunuyor.

Bursa’da 1982 yılından itibaren sağlıklı, hijyenik ve kaliteli ürünleri vatandaşlara ulaştıran BESAŞ, kepekli, tam buğday, çavdar, ay çekirdekli, tam tahıllı, zeytinli, mısırlı, haşhaşlı, rol ekmek ve rol tuzsuz ekmekten oluşan çeşit ekmek ürün portföyüne köy ekmeğini de ekledi. BESAŞ’ta üretilen ve 600 gramlık poşetli köy ekmeği 1 TL’den satışa sunuldu.

BESAŞ Genel Müdürü Mustafa Bektaş, kaliteli ekmeği en sağlıklı şekilde halka ulaştırdıklarını belirterek, “Günümüzde geçmiş alışkanlıklarımızı ve eski damak tatlarımızı özlüyoruz. Eskiye dair karşılaştığımız tatlar, bizleri mutlu ediyor. BESAŞ olarak bu fikirden hareketle eskiye dair damak tatlarımızdan köy ekmeğini bugüne taşımayı istedik. Kırsal kesimden göç eden vatandaşlarımızın memleket özlemini köy ekmeğiyle dindirelim istedik” dedi.
Köy ekmeği tamamen doğal ekşi mayalı buğday unu kullanılarak üretiliyor. Endüstriyel maya ve hiçbir gıda maddesi kullanılmadan yapılan köy ekmeği özellikle çocuklar için besleyici. Katkısız olmasının ve doğallığının yanı sıra köy ekmeği kansızlığı önlemede, kolesterolü düşürmede, hamile ve emzikli kadınların beslenmesinde, bazı doğum kusurlarının engellenmesinde, bağışıklık sistemini kuvvetlendirmede, öğrenme ve anlama yeteneğinin gelişmesinde, diş eti ve kemik gelişiminde, iş gücü kapasitesini artırmada, kabızlık, hemoroid ve bağırsak kanserinin önlemesinde etkili olmasından dolayı tercih ediliyor.
Etiketler :

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa
Ensar Web Tasarım