Orhanelililer CHP’ye geçti
Orhanelililer CHP’ye geçti
Bursa’nın Orhaneli İlçesi’ne bağlı Fadıl Köyü’nde oturan 150 kişi, iktidar partisinden gölet başta olmak üzere kendilerine verilen vaatlerin yerine getirilmediğini öne sürerek CHP’ye üye oldu. CHP İl Başkanı Metin Çelik, 2011 genel seçimlerinde 600 seçmeni...
12 Ağustos 2013 17:29
Font1 Font2 Font3 Font4
ss

Bursa’nın Orhaneli İlçesi’ne bağlı Fadıl Köyü’nde oturan 150 kişi, iktidar partisinden gölet başta olmak üzere kendilerine verilen vaatlerin yerine getirilmediğini öne sürerek CHP’ye üye oldu.

vaatlerin-yerine-getirilmedigini-belirten-koy-4931782_o

CHP İl Başkanı Metin Çelik, 2011 genel seçimlerinde 600 seçmeni olan köyden partisine 17 oy çıktığını, iktidar partisinin yörede sosyal ve ekonomik anlamda hiçbir soruna çözüm üretmediğini savundu. Eleştirilerini sürdüren Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü:

“11 yılda neyiniz değişti? Göletiniz mi, yollarınız mı yapıldı? Bakın Başköy’e, bakınKozağacı’na. Sorunlar diz boyu, çözüm yok. 7 ay sonra önünüze sandık gelecek. Sizlere reva görülenlerin hesabını sormayacak mısınız? Milletin iradesini sandıkta yansıtın. CHP’yi iktidara taşıyın.”

Çelik, bir gecede apar topar çıkarılan Büyükşehir Yasası hakkında da köylülere bilgi verdi. Fadıllılar Köyü’nde oturanların 1 gecede ‘Şehirli’ olduklarını söyleyen Çelik, yeni uygulama ile 29 kalemde vergi alınacağını, köylerin tüzel kişiliğinde olan meraların büyükşehir belediyelerine devredileceğini anlattı. Köylülerin tek kelime söz hakkı olmadan ellerinden alınan meraların rant alanına dönüşebileceğini ifade eden Çelik, “Bu yaşananlar karşısında ses çıkarmadan oturacak mısınız? seçimdöneminde vaatlere kanacak mısınız?” dedi.

“SANDIKTA SORACAĞIZ”

CHP rozetini takan köylüler de 11 yıldan bu yana boş sözlerle aldatıldıklarını, bugüne kadar köylerine çakılan tek çivin dahi olmadığını savundu. ‘Gölet yapılacak’ diye açılan göstermelik çukurun yıllardır olduğu gibi durduğunu vurgulayan köylüler, yolların toz toprak olmaması nedeniyle kiraz ağaçlarının kuruduğunu anlattı. Köylüler, söz verilip de bugüne kadar göletimizi de yapılmayanların hesabını sandıkta soracaklarını, bundan sonra boş vaatlere kanmayacaklarını bildirdi. -

Etiketler :

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa
Ensar Web Tasarım