Özcü’den Bozbey’e ağır mesaj!
Özcü’den Bozbey’e ağır mesaj!
Gürsu Belediye Başkanı Orhan Özcü, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in 12 Eylül mesajı ile ilgili bir basın açıklaması yaptı. İşte o açıklama: Nilüfer Belediye Başkanı Sayın Mustafa Bozbey’ in, 12.09.2013...
14 Eylül 2013 13:00
Font1 Font2 Font3 Font4
ss

Gürsu Belediye Başkanı Orhan Özcü, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in 12 Eylül mesajı ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

İşte o açıklama:

Nilüfer Belediye Başkanı Sayın Mustafa Bozbey’ in, 12.09.2013 tarihinde gönderdiği telefon mesajını, ülkemizde sürdürülmeye çalışılan barış ortamına yönelik çabaların karşısında ve ülkemizi kaosa sürüklemeye yönelik yaklaşımlarla paralellik gösteren bir tutum olarak görüyor ve kınıyorum.

Dil, din, ırk ayrımı yapılmaksızın, bir bütün olarak; barış ve huzur içerisinde; her alanda, dünya çapındaki gelişmeleri yakalamış, ekonomisiyle, toplumsal gelişmişlik seviyesiyle, çağdaş ve güçlü bir Türkiye oluşturma yolunda, herkesin, gücü ölçüsünde, koşulsuz olarak destek vermesi gerektiğini düşünüyorum. Bu nedenle, hükümetimiz tarafından, ülkemizdeki barış ortamının sürdürülmesine yönelik yürütülen çalışma ve çabaların, herkes tarafından desteklenmesi gerekirken, sanki hepimiz aynı gemide değilmişiz gibi, ülkemizdeki barış ve huzur ortamını bozmaya yönelik, kötü niyetli girişimlerin desteklenmesi bizleri üzmektedir. Gezi olaylarında yaşananlar da maalesef, ülkemizin elde ettiği güç ve gelişme hızının, dış güçler tarafından durdurulma çabasının bir sonucudur. Bu topraklar üzerinde yaşayan insanlar olarak hepimizin, her şeyden önce, ülkemizin birliği, barış ve huzurunu düşünerek hareket etmesi gerektiği kanaatindeyim.

Nilüfer Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Bozbey’ in; idamlar, işkenceler, siyasi cinayetler, çatışmalar, ekonomik-siyasi darboğaz ve tamamen demokrasiden, özgürlüklerden uzak bir kaos ortamının hüküm sürdüğü 12 Eylül sürecinin yıldönümünde, ihtilale vurgu yaparak, “Sanatta özgürlük”, “Sokaklara özgürlük” gibi sloganlarla, etkinlik düzenlemesi ve bu etkinlikte; Kars’ ta, vakıf eserlerinin yanında oluşturulan, ancak o eserlerin sanatsal değeriyle örtüşmediği, alanda varolan dokuya uygun olmadığı için Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ ın, kültürel birikime verdiği değer dolayısıyla kaldırılmasını istediği anıtı yapan heykeltıraş Sayın Mehmet Aksoy’ u söyleşiye davet ederek, sanatsal özgürlüklerin kısıtlandığı vurgusu yapması; kurulduğu günden beri, ülkeyi bir bütün olarak görüp, her alanda dünya çapında güçlü bir Türkiye oluşturma hedefine yönelik olarak çalışan bir anlayışla mücadele eden Ak Parti’ nin bir üyesi olarak bizleri üzmüştür.

Ülke barışımızı ve huzurumuzu bozmaya yönelik yaklaşımlarla paralellik gösteren tutumlara karşı sessiz kalmamayı ve özgürlüklerin de, ülke çıkarı sözkonusu olduğunda, bu çıkarlar doğrultusunda kullanılması gerektiğine vurgu yapmayı, her şeyden önce, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak bir borç biliyorum.

Hepimizin, barış, huzur ve birliktelik içerisinde yaşayacağı, güzel yarınlar diliyorum.

 

Etiketler :

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa
Ensar Web Tasarım