Şinasi Kerem’den öngörüler
Şinasi Kerem’den öngörüler
DAĞ YÖRESİ ALACAĞINI ALDI! Geçmiş yıllarda Bakanlar çıkartmış Dağ yöresi şimdilerde Milletvekilliği için çırpınıyor!. Hadi iktidar partisinin önünde ülke sorunu olan kürt sorununu anlayabilirim, ya muhalefet partilerine ne demeli! Dağ...
23 Mart 2015 01:15
Font1 Font2 Font3 Font4
ss

DAĞ YÖRESİ ALACAĞINI ALDI!

Geçmiş yıllarda Bakanlar çıkartmış Dağ yöresi şimdilerde Milletvekilliği için çırpınıyor!.

Hadi iktidar partisinin önünde ülke sorunu olan kürt sorununu anlayabilirim, ya muhalefet partilerine ne demeli!

Dağ yöresinin kaderi bana göre Ali Yılmaz kardeşime Osmangazi ilçe Başkanlığı verildiği gün belirlendi, hepsi birbirinden değerli Ak Parti Aday Adaylarının yarın yapılacak olan S.T.K temeyülünde önce Dağ Yöresi bağımsız adayının, Erkan Aydın’ın, Haşim Arıkan’ın, Engin Er’in, Kadir Koçdemir’in,Hacer Narin’in,Tuğrul Turga’nın  sonrasında yazılmaları Ak Parti’de neyi değiştirecek ki?

Bana göre Dağ Yöresi salt yılların kanayan yarası kürt sorununun çözümü adına bu kezde Milletvekilsiz döneme rağmen iktidar partisine %70 oy vererek devlete olan güvenini bir kez daha tescil edecek.

Kaymakam Bey’in sitemi..

Facebook hesabında Kocayayla’da çekip paylaştığı at fotoğrafına ‘yaban atı’ yazınca irkilmiştim.

Merakımı cezbedip “Emin misiniz, gerçekten öyle mi?” minvalinde soru sordum…

Sosyal medya üzerinde yazdığı içten yazıda bana karşı kırgınlığını hissedince ‘cevaba değer’ bir büyüğüm olduğu için görev adlettim kendime.

Evet arkadaş listenizde size göre yoğum ama sizi beğeni ile takip ediyorum. Ama sadece arkadaşlarınıza paylaştıklarınızı da görebiliyorum, gösteriyorlar…

Öncelikle şunda anlaşalım… Ben Fuat Avni değilim… Ama zaman zaman birçok gruba yakın olmakla suçlanıyorum… Bu da beni üzüyor.

Vatanını, milletini seven, vatandaşına tebesüm ettirmek isteyen, düşündürmek isteyen biriyim sadece…

“Konuşmanın ve bir ifadede bulunmanın mesuliyet taşımadığını” büyüklerimizden öğreniyoruz, dolarlar artarken…

Siz de gönlünüzce konuşun, mesuliyet olmaz elbette…

Ama bundan böyle gücenmeyin;

zira güceniklik bize gönül almak size düşer…

Öfke bize, uysallık size yaraşır… Tatlıya bağlayalım der, çalışmalarınızı ilgi ile takip edeceğimi bildiririm…

Sizi seviyorum… Paylaşıma devam…

Paylaştığı yazı şu: 

http://www.yoremguncel.com/sinasi-keremden-ongoruler.html

“Gördüğünüz bağlantıda bir zat-ı muhterem “Keles ‘de yaban at olur mu?” minvalinde , iç dünyasından gelen bir soruya cevap bulmuş usta bir kalemşör edası ile sorduğu sorusunu,”Emin misiniz Kaymakam Bey…” diye kendi üslûbunca müstehzi bir ifade ile pekiştirmiş. Cevap verecek kıymette midir, tartışılır ama biraz canımın sıkılmış olduğu şu anda bir şeyler de ben söyleyim dedim. Nasıl olsa konuşmanın ya da bir ifadede bulunmanın mesuliyet gerektirdiğinin bile farkında olamayan insanların yaşadığı memlekette benim de bir şeyler demem sıkıntı oluşturmaz herhalde…

Şinasi Kerem ,arkadaş listemde yok, belli ki uzaktan uzağa beni takip ediyor. Twitter üzerinden yazdığından haberdar oldum. Kuşluk vaktinde çektiğim alttaki fotodaki atlarda kullandığım “sıfat”ın, güya mantıki tutarsızlığından ironi keşfetmişler. Herhalde o atların, gerçekten yabani olmadığını bütün Kelesli hemşerilerimiz gibi, ben de biliyorum; fakat uzun zamandır başıboş kalmış bu hayvanların tabiata sağladıkları uyumdan olsa gerek, yöre halkında “yabani” olarak nitelendirildiği herkesin malumudur. Anladığım kadarıyla Beyefendinin bundan haberi yok! Biraz güldüm doğrusu…

Yazımın başında, yazmanın da mesuliyet gerektirdiğini vurgulamıştım; bence ve takdir edersiniz ki, bu mesuliyet öncelikle gazetecilik vasfı ile kamuoyuna hitap eden kişilerin sahip olması gereken mesleki etiğin bir gereğidir de. Lakin beyefendinin yazısında böyle bir hassasiyet göremedim, hatta ve muhtemelen Keles’e de yabancı – belki de -, ama bir durumdan ironi çıkarma çabası hoşuma gitti, biraz daha gayretli ve ilkeli olursa hem iyi bir yazar ve hem de öngörülü iyi bir gazeteci olabilir. Buna rağmen kendilerine gazetecelik ya da internet sitesi yazarlığında başarılar diliyorum, şu akşam vakti can sıkıntımı giderdikleri için ayrıca teşekkür ediyorum…”

sercan yılmaz

Emin misiniz Kaymakam Bey?

Keles Kaymakamı Sercan Yılmaz bugün kuşluk vaktinde Keles Kocayayla’ya  gitmiş olacak ki Kocayayla’dan sosyal medyada bir fotoğraf paylaştı. Fotoğraf çok ilginç fotoğrafta 3 tane kahverengi at bulunuyor asıl ilginç olan Kaymakam bey’in fotoğrafın üstüne Yaban atları yazması.

Ya sağdıç Keles’te ne yaban at’ı ?

Bu zamana kadar Keles’te bir çok yaban hayvanı ile karşı karşıya geldim (Ayı Hariç :) ) fakat yaban at’ını ilk defa gördüm, duydum, işittim. Şimdi bu yaban atları nereden çıktı diye sormadan edemiyorum ?

İşte Kaymakam Bey’in sosyal medyada paylaştığı fotoğraf;

SERCAN YILMAZ

 

 

 

 

 

 

SEN NE ÇEKTİN BE!.. İRFAN BAŞKAN

11 Yıldır Orhaneli Belediye Başkanlığı görevini sürdüren İrfan Tatlıoğlu’nun başına gelen pişmiş tavuğun başına gelmemiştir vallahi aaaaa dostlar.

Yoktan var etmek Allaha mahsus ancak bu yörede mücizedir bana görede bu  mücizenin adı İrfan Tatlıoğlu’dur.

Öyleki İrfan Başkan koşturuyor Orhaneli yolu yapılıyor birileri fırsattan istifade hemen fotaraf çektirmeyi ihmal etmiyor, Bursa’nın ilçelerinin en güzel hastanesi yapılıyor yine fotaraf meraklıları ön planda. Seçim zamanı geldiğinde fotojeniklerin muhalefetle akraba evliliği gündeme geliyor.

Avrupa Birliği fonlarıyla bir yığın uğraşın sonunda 750 bayana iş imkanı sağlandı, onuda geldi bir kurdela keserek Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe aldı elinden!

Köylü kurnazına alıştık ancak şimdi yazacaklarım melez bir tür olsa gerek, İrfan Başkanın uzunca bir zamandır yürüttüğü ve nihayi bir başarıya ulaştırdığı Yörük Türkmen birliğini kendi siyasi çıkarları için kullanmalarını gündeme getirdi.

Dağ-Der Başkanı demekten hicap duyduğum vatandaş, Aday Adaylığı sürecinde üzülerek görüyorumki, tüm Yörük ve Türkmenler adına Aday adayı olduğunu ifade ediyor.

Dağlıyız ama bu kadar saf değiliz sağdıç!

Sana oy veren Dağlıları iyi temsil edebildinmi ki? Yörük Türkmenlerin adına Aday Adayı oluyorsun.

Ne yazacak yazı, ne de söylenecek bir söz bulabiliyorum, sadece Şeyh Edebali’nin sözleriyle Dağ yöresine yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum.

 

2nt8nph (1)

 

    ŞİMDİLİK 11 ADAY ADAYI!

2015 Milletvekilliği seçimi için aday adayları netleşmeye başladı.

Bürokratlar için son gün olan 10 Şubat’taki istifaların ardından dağ yöresinde toplam 11 aday adayının şimdilik bu yarışın içerisinde olduğu belirlendi. Orhaneli’nin açık ara önde olduğu aday adayı yarışında Keles ve Harmancık’tan aday adayı olmaması dikkatlerden kaçmadı.

İşte o siyasi tablo

Orhaneli:Ak Parti 4 Mhp 2 Chp 1 toplam 7 aday adayı

Büyükorhan: Ak Parti 3 aday adayı

Keles:0

Harmancık.0

Bagımsız:1

olarak şekillendi. Bence, bu sayı 15 ile 20 arasında Şekillenir.

 

 

 

 

BU GÜN 10 ŞUBAT SAĞDIÇ !

Siyasi süreçlerden nefret ediyorum! Ancak, kendime ayırdığım yasal izin hakımı bana çok gören kadir şinast takipçilerimin yoğun ısrarlarıyla uzun bir aradan sonra sizlerleyim. beni sevenler gülerken,  kırtasiyeciler ve muhtarlar, berberler ve bunların ağır abileri bir hayli üzülecek.

Dağ yöresinde siyaset yapmak dernek yönetmeye benzemez, birilerinin gazıyla beyazı turuncuya çevirenler umarım Osmangazinin gazıyla geldikleri gibi giderler. Bu gün uzun bir zaman bekleyeceğiz göreceğiz, mesai bitiminde yine birlikte olacağız A dostlar!

Ben Konuşmasam da fotoğraflar ve rakamlar konuşur

Sevgili vekilim çok sevdiğim insan Necati Özensoy bana cevap yazmış. O kadar yoğun bir gündem vardıki sayın vekilime cevap vermek ta bugüne nasip oldu.

Ben hala söylediğimin arkasındayım. Devlet Bahçeli, Keles’e gelmemiştir. Sayın Bahçeli Keleslilerle gönül köprüsü kurmamıştır. Hatta aşağıdaki rakamlara bakınca bu Bursa’da da olmamış.

MHP’nin ikinci adamı Genel Sekreter İsmet Büyükataman’ın gelmesi bile kongrenin ve partinin ilçedeki durumunu örtememiştir. Kendisi zaten çok da kalabalık, coşkulu kongrelere alışık değil. Çok da mühim olmamıştır. Belki de umrunda bile değildir. Bunları da öyle yeni göreve seçilen fedakar ve cefakar Ahmet Türkmen başkan ve arkadaşları için söylüyorum. Takmasın kafalarına bir kahve dolusu insanla kongre yapıp Genel Sekreter’i üzdük diye. Balık baştan kokar öyle değil mi?

Ben yine çok gevezelik ettim. Ben sustum. Aşağıdaki resim konuşsun

mhp

Tüfekçi ve Korkmaz Ankara yolcusu

Büyükorhan Ak Parti ilçe Başkanı belirleniyor…

Osman Koçdemir’in istifasının ardından genel merkez tarafından Ankara’ya çağrılan Avukat Üzeyir Tüfekçi ile Belediye Meclis Üyesi Ahmet Korkmaz bu gece itibariyle Ankara’ya gidiyorlar.

Yarın bu iki isimden birinin belirlenerek Büyükorhan Ak Parti İlçe Başkanlığı görevine atanması bekleniyor.

Bu küçük bilgiyi de ben Şinasi’nin kulağı delik olması münasebetiyle siz değerli okurlarıma ilettiğimi belirtmek isterim.

Favorimi soruyor gibisiniz… Yine yanılacağım belki ama iki dostumdan Ahmet Korkmaz’ı bu ulvi görevde bir adım daha önde görüyorum…

Halil Doğru’nun Timsah Arena’da ne işi var ?

Dağ Yöresinin sevilen din görevlilerinden Halil Doğru Hocamız Bursa’nın göz bebeği tesisi Timsah Arenada kimseye çaktırmadan incelemelerde bulundu. Peki A Dostlar ! bu incelemenin sebebi sizce ne idi ?

Şimdi sizlerin adına Halil Hocama Soruyorum …

- Halil Hoca Bursaspor Başkanlığını mı düşünüyor ?

- Kozbudaklar’a mini timsah arena mı yaptıracak ?

- Keles’in stad zemini problemine el mi atacak ?

- Kuzgunluk için yeni bir proje mi düşünüyor ?

- Din görevlileri arasında oynanacak turnuva için yer mi bakıyor ?

- Timsah Arena’nın mescidinde görev mi yapacak ?

- Timsah Arena çevresinde gayrimenkul yatırımı mı yapacak ?

- Timsah Arena’nın açılış maçında şöhretler karması takımında olacak mı ?

Tüm bu soruların cevabını yakında Halil Doğru’nun cevaplanması bekleniyor…

Zaman Yaprak Dökümünü İzleme Zamanı

Dostlar geçen bir istifa mektubu okudum biraz da duygulandım, ardından 1 hafta geçmemesine rağmen bir istifa mektubu daha okudum, evet Ramazan Bayat‘tan bahsediyorum.

Önce Bünyesinde bulunduğum Yörem Güncel Gazetesinden daha sonra Üni-Dağ Başkanlığından istifa etti. Peki bu istifalar ve  sorumluluktan kaçmak neden diye sordum ?

Bezmişlik, Bıkkınlık, Yorgunluk, Bitkinlik, ne derseniz deyin ama bir yıldız daha kaydı, geçenlerde güney Bursa’nın üstünden. Zamanında bir afferim’i esirgediğimiz yani kendi hemşehrilerimizi sevmiyoruz. Neden sevmiyoruz ? Hiç düşündünüz mü _? He bu arada bir alkışı çok gördüğümüz o kadar çok Hemşehrimiz var ki Alkışlamadığımız gibi yanımızdan da uzaklaştırma çabasına giriyoruz.  EEE  Zaman yaprak dökümünü izleme zamanı !

Yüzünü asma kederine ah anam , Yiğitler bitmez bizde. Yolun Açık Olsun Ramazan BAYAT.

Koçdemir Üniversite Kurbanı !

Geçtiğimiz hafta sonu genel merkezin adayı Nejat Oktay’ı 17 oy fark ile geride bırakarak Ak Parti Büyükorhan ilçe başkanlığı seçimini kazanan Osman Koçdemir İstifa etmeye hazırlanıyor.

Koçdemir’e kibar bir dille genel merkez ve il yönetimi tarafından iletilen üniversiteli olma şartı ilçede gündem yaratırken, Koçdemir’in listesinde ki Şeref Yiğit, Kamil Turhan ve Üzeyir Tüfekçi isimlerinden birinin atama yolu ile yeni yönetimi oluşturacağı tahmin ediliyor. Koçdemir’in bu zor kararının ardından il yönetimine mi, yoksa ilçe yönetiminde mi kalacağı da merak uyandırıyor. Bence Osman Koçdemir üniversite mezunu olsaydı bu kezde kendisinden emin olun yüksek lisans diploması istenirdi.

Raif Yiğit Havana’da Ne Yapacak ?

Çok sevdiğim Raif Kardeşim sosyal medyada bir fotoğraf paylaşımında bulundu. Fotoğraf çok anlamlı ve kendisi için özel bir fotoğraftı. Beğeni rekorları kıran fotoğrafın altına Havana’ya gideceğini yazmış sevgili dostum Raif,

 Neden Küba ? Neden Havana ?

- Havana Küba’nın ve Karayipler’in en büyük şehri olduğu için mi gidiyor ?

- Yılbaşını orada mı geçirecek ?

- Havana‘ya 1 yıllık Puro ihtiyacını karşılamak için mi gidiyor?

- Havana’da ki tarım ve hayvancılık faaliyetlerini yerinde inceleyip Dağ yöresi için proje mi hazırlayacak ?

- Havana‘dan Türkiye’ye Şeker Kamışı ticaretinde öncülük mü yapacak ?

- Havana‘da ki kasırgalara önlem almak için  Küba’nın yeni Kasırga önlem paketini açıklamak için mi gidiyor ?

- Havana‘nın yer altı kaynaklarını gün yüzüne çıkarmak için mi gidiyor ?

- Havana’nın San Miguel del Padrón mahallesinde  rumba’mı yapacak ?

Neyse A Dostlar!  Yediğin içtiğin senin olsun, Ben deniz Şinasi Kardeşinize bir puroyu esirgemezsin herhalde Raif Kardeşim.

 

 

 

Keles Ak Parti ilçe kongresinden izlenimler …

Bir gün önce Büyükorhan  ilçe seçimlerinde genel merkez adayı Nejat Oktay’ın Osman Koçdemir’e karşı seçim kaybetmesi Keles ilçe seçimlerinin önemini bir kat daha arttırdı.

Öyle ki, Divan başkanı İbrahim Güney ve teşkilat başkanı Abdullah Duman listelerin divan başkanlığına teslim edildiği andan itibaren Raşit Kolay’ın listesinde ki il delegeleri üzerinde çalışma başlattılar. Başta eski Keles Belediye Başkanı Süleyman Kaynak olmak üzere 5 isim Kolay’ın listesinden çıktıklarını belirten dilekçelerini divan kuruluna sundular. Burada ki en önemli ayrıntı Protokolün takdimi sırasında en çok alkışı alan Besaş genel müdürü ve eski Keles Belediye Başkanı MUSTAFA BEKTAŞ’ın teşkilat başkanı Abdullah Duman’ın dilekçe teklifini kibar bir dille geri çevirmesi oldu.

Kısacası A Dostlar ! her türlü olumsuzluk bir kenara Raşit Kolay’ın hiç mi suçu yok ?

Teşkilatçılığı ile Ak Parti’ye büyük emeği ve hizmeti geçen Raşit Kolay gibi bir ismin kendisine güvenerek uzak köylerden gelerek destek veren Ak parti delegelerini son onda yüz üstü bırakması Keles’te Raşit Kolay ismine hiç yakışmadı.

 

Keles’te mavi beyaz yarış !

4 Dağ ilçesinin son seçiminin yapılacağı Keles’te heyecan dorukta !

Genel merkezin desteğini arkasına alan Mevcut başkan Mehmet Keskin az bir liste değişikliği ile Beyaz rengi tercih ederken rakibi Kurucu Başkanlardan Raşit Kolay ise Turkuaz mavisini ve yepyeni bir liste ile seçimi kazanmak için uğraş veriyor. Sonucu ne olur bilemem ancak, kazananın Keles olması en büyük arzum. Aldığım izlenimler bu zor yarışın çok az bir oy farkı ile sonuçlanacağı yönünde.

Bahçeli; Keles’e gelemez!

Ben Şinasi kardeşiniz balık hafızalı değilim. Aksine fil gibi bir hafızam var. Birazcık hatıralarınızı tazelemek isterim.

57. Hükümet’in Başbakan Yardımcısı Devlet Bahçeli bugün MHP Lideri olarak Başbakan Davutoğlu’nun gidemezsin dediği Tunceli’ye gitti. Tunceli’ye giden Bahçeli bana kendisinin talimitıyla bitirilen Keles Kocayayla Türkmen Kurultaylarını hatırlattı. Sayın Bahçeli bu kurultayların onur konuğuydu. Kurultayda hani öyle böyle yerde yapılmıyordu. Beylikten İmparatorluğa geçmiş ve 600 yıl Dünyayı yönetmiş bir devletin tohumlarının atıldığı yer; Keles Kocayayla’da.

Sayın Bahçeli bu kurultaylarda; Kocayayla’ya hep geldi ama Keles’e hiç gelmedi. Yatıya kaldığında rahmetli İsmet Keskin’in benzinlikteki otelinden aşağı da inmedi. Keles’te kahvenin birinde oturup vatandaşla hiç çay içmedi. Tesbihini Keleslilere göstermedi. Osmaniye’de çok yapılan şalgam suyundan hiç Keleslilere ikram etmedi. Eski otomobillere düşkünlüğünü bildiğimiz için yıllarca kullandığım 1966 Mercedes arabamı kaç defa onun için yıkattım. Belki gelir de biner diye. İsterse de satacaktım. Hem de hiç pazarlık yapmadan.  Ben boşuna demiyorum dostlar:

“Bahçeli; Keles’e gelemez”

Belki beni duyar dostlar da aynı Sayın Başbakanımız Davutoğlu’na yaptığını bana da yapar. Gelirse Tunceli’deki gibi de olmaz. Ona İsmail Orhan’ın leziz güvecinden ikram ederiz. Ve ben onun için sakladığım otomobilimi gün yüzüne çıkarırım belki ne dersiniz.

 

 

Açıklama Bekliyoruz BAY‘ım

Dün yaşanan olayla ilgili bir açıklama yapmak yerine ”Siz Seçilin Siz Yapın” demeyi tercih eden DAĞ-DER yönetimi bir özür dilemeyi bile Köy derneklerine çok görmüştür. Şimdi DAĞ-DER Başkanı Mustafa Bay’a soruyorum;

- BAY‘ım stand açan köy derneklerine bitiş tarihi neden söylenmedi ?

- Bay‘ım size yarın stand açılmayacak salı gecesi son dediler mi ?

- Bay‘ım ”Siz Gelin Siz Yapın” kelimelerini hangi yönetici kullanmıştır ? bu sözleri sarf etmek etik midir ?

- Bay‘ım Köy derneklerinin mağduriyetini kim karşılayacaktır ?

DAĞ-DER Başkanı olarak sizden açıklama bekliyor, bu konu ile yaptığınız her türlü açıklamayı gazetemizde yayınlayacağımızı bilmenizi isterim…

Şinasi Olum Sen Bu Diyarlardan Git…

Aslında Ak Parti’nin kongre süreci ile ilgili bir yazı hazırlamıştım Dostlar fakat yazdığım yazıların ve bildiğim her şeyi unuttum.

Raşit Kolay mı? – Mehmet Keskin mi?, Nejat Oktay mı ?- Osman Koçdemir mi ? derken biraz hava almak için dolaşmaya çıktım Bursa’nın dar sokaklarında bir yanıp bir sönen civalı sokak lambaları benim ruh halimi anlatıyordu sanki, el ele dolaşan sevgililer, koşuşturan insanlar, sokak sanatçıları, dolmuş ve otobüs şöförleri ile kavga eden vatandaşlar, seyyar satıcılar, devamlı gülen liseliler, bankamatikte sıra bekleyen yaşlılar hepsi sanki bana bir şeyler ima etmeye çalışıyor gibi amansız yüzüme bakıyorlardı.

Hani hazineye geçen tarihi belediye binası var ya onun arkasında oturdum biraz soluklanmak için, tam oturdum havuz çalışmaya başladı.İçimden ” Bu soğukta havuz mu çalışır SAĞDIÇ” dedim. Hava epey soğuk havuzdan ince ince su baloncukları yüzüme vurmaya başlayınca iyice üşüdüm A Dostlar ! Yaşlı bir amca görüldü uzaktan o da benim gibi sıkılacak olacak ki, geldi yanıma oturdu.

- ” Ne ararsın burada yabancı” ! dedi.

- Sen ne ararsan ben de onu ararım dedim.

- Hayallerimi kaybettim onu ararım dedi.

- Benim hiç hayalim olmadı ki ! dedim.

- Sen hiç AŞIK oldun mu ? dedi.

- AŞK göreceli bir kavram dedim .

- Sen hiç yalnızken üstüne rüzgar esti mi ? dedi

- Ben hep yönümü değiştiririm rüzgar estirmem üstüme dedim.

- Sen bu şehirde memnunmusun ? dedi

-  Benim için başka bir şehir yok dedim.

- Seni seviyorum ne demek ? dedi

- Nerede söylendiğine göre değişir dedim.

Yaşlı amca benimle muhabbet edilemeyeceğini anlayınca havuzdan gelen su baloncukları yüzüne vururken yanımdan uzaklaşmak için izin istedi. Giderken ”hep böyle cesur olmaya devam et evlat, fakat bu şehirde seni sevecek birini bulacağından emin değilim” dedi.

Duygulandım amcanın söylediklerinden amca haklı gibiydi sanki, AŞK aslında göreceli bir kavram değildi, neyi sevdiğini bağlıydı. Köpeğine, kedine, tarağına, arabana, montuna bir çok şeye aşık olabilirsin ama onların sana olmaması biraz beni düşündürdü ve içimden ” Şinasi Olum Sen Bu Diyarlardan Git…” dedim.

 

 

 

Kocaman Yürekli Adamlar !

Bu Pazar Hayatımın en güzel günlerinden birini yaşadım A Dostlar ! Önce 1. Amatör Kümede Derbi heyecanı daha sonra Yörem Güncel Dağ Cup’ta yarı final heyecanı yaşandı.

Kelesgençlikspor ile Orhanelispor Keles İlçe Stadyumunda karşı karşıya geldi. Maç Öncesi Kahvaltı ile başlayan Derbi dostluk ve kardeşlik içinde başladı ve bitti.

Kelesgençlikspor maça başlamadan önce misafir takım yedek kulübesine giderek hocalarını ve yedek oyuncularını hoşgeldiniz deme nezaketinde bulunması, Kelesli ve Orhanelili taraftarların stadta omuz omuza  takımlarını desteklemeleri, Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu ve Büyükşehir Meclis Üyesi Yaşar Keskin’in maçı birlikte izlemeleri maçın kardeşlik ve dostluk içinde geçmesinin kanıtı idi. Gönül isterdi ki Keles Belediye Başkanı Mehmet Teke’de izlesin.

Kelesgençlikspor kaptanı Yusuf Balkan’ın maçta yıldızlaşması seyirciler tarafından alkış alırken espirili diyaloglara da sahne oldu. ” Adam 137 tane kafa topu aldı” ” Beton Adam”  ” Kocayayla’ya taç attı”  ” Biri Yusuf’u Durdursun” diyalogları akıllarda kalıcı oldu. Orhanelispor kaptanı Nezihi Sava ise ortamın gerildiği anlarda her iki takımı da yatıştırması taraftarlardan alkış aldı. Maçta bu güzel şeyler yaşanırken sağlık yönünden uygunsuz bir durum yaşandı. Orhanelispor kalecisi Toygar’ın Kelesgençliksporlu futbolcunun müdahalesi sonucu kafasına aldığı darbede yerde kaldı, fakat sahada sağlık görevlileri olmadığından ”Kocaman Yürekli Adamlar” dedik ya işte onlardan biri  Orhanelispor Manager’i Ayhan Tosun takım oyuncusu Toygar’ın tedavisini kendisi yaptı. 

He bu arada Dostlar bu Hafta İki Kocaman Yürekli Kaptan Yusuf Balkan ve Nezihi Sava Yörem Güncel Dağ Cup Finalinde karşı karşıya gelecek iki Kaptana da başarılar diliyorum….

 

 

 

 

TOPÇU’DAN TAHTAKALE ÇIKARMASI

Chestnuts for Sale in Istanbul

Bursa’nın ve dağ yöresinin tanınmış iş adamlarından Dağ-Der’in parlak dönemlerinin yöneticisi Hayrettin Topçu’yu anayurdum, öz vatanım, güzel mekanım Tahtakale’de gördüm.

Tam da DKM’ye yani Dağ-Derimizin kültür merkezine mi gidiyor? ne işler peşinde acaba? derken  merakımı gidermek için dağ yöresinin enfes kuzularının gerdanından yapılan leziz patlıcanlı kebabı yemeğimi yarıda bırakarak ağzımdaki köy ekmeği lokmasını yutmamışken düştüm peşine Hayrettin ağabeyin. 

Siz değerli okurlarım için aç kalmayı bile göze alırken beni fark etti. Uzaktan bir selam ederken şık bir kavis ile Tahtakale köylü pazarına yönelmez mi…

Derken merakım iyice arttı a dostlar. Demek ki dedim… Hayrettin ağabey DKM’ye gitmiyor. Peki nereye gidiyor deyip usulca sokuldum arkasından. “Vay koçum Şinasi naber” dedi.

Dağ’da ararken Tahtakale’de buldum seni dedi. Sevindim. Gururum okşandı hani. Neyse merak ettim Hayrettin ağabey dedim. Düştüm peşine. Aslında biraz da ürperiyordum. Derken aşıklar kahvesinin çay kokusuna karışan uyan sunam uyan türküsü kulaklarıma gelince rahatladım. Ohh be dedim. Korkma Şinasi senin mekanın burası dedim kendi kendime.

Sonra birkaç eşe dosta Selam verdi Hayrettin ağabey, beni de tanıttı. “Usta yazar” dedi. Bir kez daha gururum okşandı. Sevindim.

Biraz daha ilerledi ve bir kestanecinin önünde durdu.

Bak Şinasi bunlar bizim oraların kestaneleri dedi. Bunlardan 5 kilogram alıp Edirne’deki akrabalarıma göndereceğim. Özlemişlerdir Bursa Kestanesi’ni dağın güzel lezzetini dedi.

Sonra o kestaneleri alırken ben uzaklaşmaya başladım. Bir başka zamanda görüşmek çay içmek ve dağın dertlerini dertleşmek üzere ayrıldık. Vedalaştık…  

DAĞ-DER’İ OZAN TUFAN DA KURTARAMADI ! 

Dağ yöresinin gururu , Bursaspor’un ve milli takımın yıldız oyuncusu Ozan Tufan geçtiğimiz Salı günü hatırlı abilerin daveti ile danışığa katılması heyecan uyandırdı.

Ancak dağ yöresince beklenen, özlenen ve arzulanan o birliktelik havası yine Dağ-Der’de oluşmadı ve askıda kaldı.

Geçmiş yıllarda siyasetçileri, bürokratları, iş adamlarını, akademisyenleri, hatta ve hatta paşaları bünyesinde ağırlayarak yaptığı güçlü lobi faaliyetleri ile dağ yöresine Mehmetçik Dershanelerinin açılmasına öncülük eden Dağ-Der, bugün geldiği noktada kendi başkanının müdürlükten öğretmenliğe geri dönüşüne bile engel olamadı.

Geldiğimiz bu noktadan sonra üzülerek ifade ediyorum ki Dağ yöresinde Mustafa Bay ve yönetiminin acilen istifasını isteyenlerin sayısının her geçen gün çığ gibi büyümesi Dağ-Der’deki eriyişi de gözler önüne seriyor. 

DAĞ-DER

 

DUBLE YOL FERYADI!..

Kendi menfaatlerini Parti menfaatlerini eş değer tutarak siyaset yapan dağın iktidar partisi ilçe Başkanları, her saniye her dakika duble yol çalışmalarının tüm riskine rağmen bu ölüm yolunu kullanan sürücülerin ve vatandaşların hayatla ölüm arasındaki yaşam savaşının siz neresindesiniz?

Dağ-Der bu işin neresinde?

Göreve seçildiği günden bu yana, attı mı mangalda kül bırakmayan, bizim göremediğimiz ancak Dağ yöresinin face book fenomeni Mustafa Bay, bu tehlikenin neresinde?

Torun bu işin neresinde?

Sedat Yalçın döneminde 13 km’lik etabın ilk bölümü olan 3 km’lik bölümünde bu kadar hüsranın yaşanması ve geriye kalan bölümde hiç bir adımın bu dönem atılmamasın da mevcut İl Başkanı Cemalettin Torun’un hiç mi sorumluluğu yok?

Recep Altepe Bu işin neresinde?

Balkanları fethettin Recep Başkan, Bursa’nın tarihini gün yüzüne çıkartırken Dağ yöresini görmezlikten geldin. Oysaki, bu yöre seni bağrına bastı verebileceği en büyük desteği verdi, sen ise bu yöreye bedavaya aldın su kaynaklarının % 10 bile çok gördün.

Hakkımı helal etmiyorum!..

Ben Şinasi Kerem, bizlere duble yol başlığı altında haber yaptırıp duble rezalete ortak ederek Kurban Bayramı’mızı ulaşım sorunu sebebiyle bizlere zehir eden, evlat hasretiyle yanan gözü yaşlı analar ve babaların hasretinini dindiremeyen yukarıda ismi geçen S.T.K temsilcilerine, siyasetçilere ve ismi geçmeyen bu rezalete ortak olan bürokratlara hakkımı helal etmiyorum.

 

 

 

 

 

Toplar Brezilya’dan A Dostlar !

Şu Bizim Patron alem adam vallahi ! Uygunsuz bir saatte ”Tabi Türkiye saati ile Brezilya saatinin bir olmadığını anlayamadı her halde” işte o telefon görüşmesinden bir kesit

* ALO ŞİNASİ NAPTENNN !

* Saol Patroncuğummmmm ” Birazda yalakalık yapmak lazım tabi”

* GELİRKEN EYİLENDEN 3 DANE TOP GETİRİ VE dedi.

Ben uyku sersemi anlayamadım, sonradan düşündüm. bizim patron bu toplara ne yapacak acaba diye ? Alem adam şu bizim patron ben nereden bileyim bu topların DAĞ CUP için kullanılacağını. ”Saf geldim saf gidiyorum bu dünyadan a dostlar” ! He birde bugün masaların üstünde flama gibi bir şey gördüm acaba onlar ne olacak diye soruşturdum fakat bir bilgiye ulaşamadım, bakalım sır gibi saklanan flamalar neyin nesi öğreneceğiz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NAPTENNN HADİSE !

Nerdesin Aşkım, Burdayım Aşkım nakaratı ile yeni video klibi ile vizyona çıkan Hadise’ye biraz eleştiri yapmak istedim….

Çikolata verdim karnın tok, Aşk büyüsü mü bu zehirli ok, Bana yine baldan tatlı geliyorsun, Aşkı veriyorsun oh!  gibi dizelerden oluşan şarkı herkezin eleştirdiği bir şarkı oldu ben KADİRŞİNAST boş durur muyum tabi ki bende eleştireceğim.

Bu şarkının neyi anlattığı veya ne amaçla yapıldığını ben 100 lerce defa dinlememe rağmen anlayamadım. Hadise’nin Nerdesin Aşkım Şarkısını beğenmeme rağmen ttnetmüzik listesinde en çok dinlenenler listesinde 2. sırada olması,  184.663 kez dinlenmesi beni hayli şaşırttı. Hadise’nin yine aynı proje içinde yer alan bir diğer şarkısı PRENSES  çok daha güzel ve yaz bitiminde hit olacak parçası aynı listede 3. olması benim ya müzikten anlamadığımı yada Hadise’nin söylediği şarkılarının iyi – kötü  ayrımı yapılmadan dinlendiğini gösteriyor.

İşte Hadise’nin PRENSES şarkısı

 

 

 

 

 

 

 

Kan kam’da Dağ Cup’da !

Brezilya’dan döndüğümden beri görüşemediğim kankam’a çekirge caddesinde karşılaştım. Sevgili kankam bana öyle bir sürpriz yaptı ki!..

Ben bile şaşırdım!..

Kanka bu işler  Brezilya’da turnuva izlemeye benzemiyor. 7 Eylül’de başlayacak Dağ Cup turnuvasını yüreğin kaldırıyorsa gel beraber izleyip canlı yayınlarda maç analizi yapalım Dedi.

A dostlar şu anda 26 takımın ön kayıt yaptırdığı bomba gibi turnuvanın maç analizlerini yapmak  Ahmet REİS varken bize düşmez diye düşünüyorum. Ahmet Reis Demişken Ahmet Reis’in bu sıralar çok dertli olduğunu duydum, çok üzüldüm hatta öyle ki yakın bir dostuna da bu konu ile ilgili biraz hayıflanmış ! ” HİÇ KİMSE AHMET BAŞKAN KUZU KESTİK GEL YE ” diyen yok dermiş…

Bak sana deyiverem AHMET REİS, şampiyonun tatil yapacağı aslanlı jeotermal tesisilerinde ben,sen ve kankam bi kuzu çevirem de yiyem ne  dersin ?

 

 

 

 

 

 

 

 

YÖREYİ DAĞ CUP HEYACANI SARDI!

Seçimdi, geçimdi derken bu sıralar Dağ yöresinin en çok konuşulan olayı Gazetemizin düzenlemiş olduğu Dağ Cup hali saha futbol turnuvası oldu.

7 Eylül’de Osmangazi Belediyesi Hüdavendigar Tesislerinde start alacak turnuvanın kayıt süresiyse 29 Ağustos’da sona erecek.Bir gün sonra çekilecek kuralar ile gruplar şekillenecek.

Benden duymuş olmayın bizim patron bu turnuva için kesenin ağzını açmış, şampiyon takımı Aslanlı jeotermal tesislerinde hafta sonu tatilinde saunalı,Yüzme havuzlu, kebaplı, kahvaltılı ve bol temiz havalı, bol eğlenceli unutamayacakları bir tatil bekliyor.

Daha bitmedi a dostlar!

Gol kralına, en iyi kaleciye ve en centilmen oyuncuya tablet kupalar, madalyalar, kardeşlik,  dostluk ve birliktelik konuşulacak bu turnuvada.

Dedik ya patron kesenin ağzını açmış, en iyi tertip komitesi, en iyi saha, en iyi hakemler, en iyi futbolcular,en iyi taraftar ve en önemlisi Yörem Güncel.com’dan naklen ve özet görüntüler ile usta yorumculardan maç analizleri ile yöreye heyecan katacak bu turnuva.

Bu turnuvanın en önemli sürprizi açılış maçında yaşanacak, benden söylemesi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İyi ki varsın KEDOM!

Kurulduğunda izleyenleri tarafından çok da inanılmamıştı. Kuranlar tarafından ise ilçelerine olan bağlılığın ve ödenmesi gereken bir borcun olduğu inancı bütün kalpleri kaplamıştı. İzleyenler yanılmış oldu.İşte bu inançla Bursa’da bir fenomen ortaya çıktı. Olaylara ve problemlere getirdikleri bakış açılarıyla ve yaptıkları etkinliklerle dünden, geçmiştekilerden ve herkesten  farklı şeyler söylediklerini hepimiz duyduk. Hele hele son zamanlarda Dağ yöresi’nin sivil toplum örgütleri bakımından içine düştüğü durumda; durumumuzu kurtaran, sancağı yere düşürmeyen bir misyon ortaya koydular.

Aldığım son kulis bilgisi, 24 Ağustos’ta merkezinde çocukların ve kadınların olacağı bir piknik düzenleme hedefleri var. Burada da bir ilk başarılacak. Yörenin kadınlarının ve çocuklarının sesini duyuracaklar.

Ben sizden razıyım KEDOM, Allah’ta siz de razı olsun. Sizleri gördükçe öbür tarafa gözlerim açık gitmeyecek. Bu arada pikniğe gelirsem bana tahta araba binmeyi öğretin :)

Sorun Ak Parti Değil !

30 Mart yerel seçimlerinde çok az bir oy farkı ile MHP’li rakibi Bayram Turhan’dan seçimi % 4 gibi küçük bir farkla kazanan Büyükorhan Belediye Başkanı Hasan Taş’ın Cumhurbaşkanlığı seçiminde ilçesinin % 76,5 gibi bir oyla Bursa birincisi olması olaya farklı bir bakış açısı getirdi. Kimine göre Hasan Taş’ın başarısı kimine göre Ak Parti ve Recep Tayyip Erdoğan’ın başarısı. Bana göre ise  Büyükorhan halkının ne Recep Tayyip Erdoğan’la nede Ak Parti ile güven sorunu olmadığının apaçık kanıtıdır bu sonuçlar.

Bu dakikadan sonra medyaya ve seçmene 4,5 aydır yatırım vaadinde bulunan Hasan Taş’ın ve ekibinin kavgaları bir kenara bırakıp Büyükorhan’ın hak ettiği hizmetleri vatandaşla buluşturma vaktinin geldiğini  düşünüyorum.

Büyükorhan halkını da bu ince düşüncesinden dolayı tebrik ediyorum.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DAĞ-DER’DEN YATAY VE YUMUŞAK  GEÇİŞ!

27 Yıllık Dağ-Der tarihinde hiç bir dönem 30 Mart yerel seçimlerinde olduğu kadar muhalefet oyları yükseliş göstermemişti.

Bu adam bir dahi olsa gerek!..

Ak Parti oylarıyla Dağ-Der Başkanı olacak, sonrasında da Dağ Yöresi MHP oyları ile patlama yapacak. Hadi 30 Mart’ı yerel diye geçtik, ya 10 Ağustas’u ne yapacağız !..

İç bünyesinde Erdoğan ile İhsanoğlu arasında yumuşak ve yatay bir geçiş yaparak bu süreci atlatacağız diyen bir Dağ-Der Başkanının seçime 2 gün kala, sonuna kadar Başbakanın arkasındayız söylemine ne kadar güvenebiliriz!..

Ya sen gününü kurtaran çok iyi bir dahisin, ya da ben çok geri zekalı bir köşe yazarıyım Bay’ım.

Pazar günü akşam Dağ Yöresi seçmeni tavrını ortaya koyarak cevabını en iyi ve sert bir şekilde verecektir Bay’ım.

Dağ Yöresinde siyasetin öncüleri ve baş aktörleri her yerde olduğu gibi Belediye Başkanlarıdır. Sen işine bak Bay’ım.

Senin işinde bu yörenin Eğitimi ve Kültürüdür Bay’ım.

 

 

 

NEDEN % 68 ?

30 Mart yerel seçimler sonrası 4 Dağ ilçesinde ipi göğüsleyen  Ak Partili Belediye Başkanları az yada çok bir şeyler yapmaya çalışırken, halkın muhalefet görevi verdiği MHP’li meclis üyelerinin  basit siyasetle geçen süreyi değerlendirdiğini düşünüyorum.

Oysaki muhalefetin kırk elli yıllık tabelalar uğraşmaktan ziyade ilçeleri geleceğe taşıyacak projeleri ilçelerin kazanımları adına Başkanlarla paylaşmak zorunda olduklarını düşünüyorum.

Özellikle MHP oylarının patlama yaptığı Dağ Yöresinde geçen kısa sürede muhalefetin küskün davranıp havlu atması, gerekli çalışmaları yapamaması 10 Ağustos’taki Cumhur başkanlığı seçimlerinde Ak Parti adayı Recep Tayip Erdoğan’ın oylarının Türkiye genelinden çok Yüksek olacağını söyleye bilirim.

Bu oranında %68’den az olmayacağını düşünüyorum.

KELES NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE‘Yİ RUHUNA KAZIDI HASAN BAŞKAN

Sosyal medyada gündeme gelen tabela krizi kendisini çok sevdiğim yaptığı temiz siyasete saygı duyduğum il Başkanı Hasan Toktaş’a iyi bir İnegöl’lü olarak ilçe girişindeki köfte heykelini hatırlatırım. Keles’inde geçim kaynağı ve sembolü olan Çilek ve Kiraz yazısının ilçe girişine yakıştığını düşünüyorum.

Hasan Başkanım Keles’lilerin Türk’lüğü tabelalara değil, içlerine kazınmıştır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİR GÜNDE 3 İFTAR..

Ramazan ayının son cuması Keles’te aynı gün Ak Partinin, Saadet Partisinin ve Mhp’nin iftar yemekleri ile şekillendi.

Keles Belediyesinin düzenlediği iftara tahmin edilenin çok üzerinde bir katılım olması bir yandan olumlu gözükürken diğer bir yandan da oturacak  yer ve yemek bulamayan mümin kardeşlerim için üzücü bir tablo oluşturdu Keles Belediyesinin bundan sonraki bu tür etkinliklerine daha hazırlıklı çıkması gerektiğini düşünüyorum.

Keles Saadet’te  Narin farkı….

Keles’te uzunca bir zamandır uykuda olan saadet partisinin dün yapılan iftarını gördükten sonra Belediye Başkan Adayı ve teşkilat Başkanı Fehmi Narin’in ilçede milli görüşü yeniden harekete geçirdiğini rahatlıkla söyleyebilirim.

Keza iftar yemeğinde sağcısından solcusuna, demokratından Ak Partilisine kadar tüm kesimlerin buluştuğu bir iftar oldu.

MHP neden Kocayayla’da….

Diğer partiler ilçe merkezinde üyeleri ve halkla bütünleşerek iftar yaparken, başka bir değişle bir lokmasını vatandaşla birlikte paylaşırken ilçe tarihinde özellikle Keles merkezde birinci parti olan üç ismi Belediye Meclisine taşıyan Milliyetçi Hareket Partisinin kendi içinde aynı gün Kocayayla’da sessiz bir şekilde iftar yapması ne kadar doğrudur?

MHP kadrolarının halktan bu kaçışı, kendilerini iktidardan ve yerel yönetimlerdeki koltuklardan uzaklaşmalarının en belirgin nedeni

gibi gözüküyor.

PROF. DR. ALİ KAYA NE DEMEK İSTEDİ ?

Bu gün bir televizyon kanalında Keles Belediye Başkanı Mehmet Teke ile bir programa konuk olan Prof. Dr. Ali Kaya söz dönüp dolaşıp Keles’in havasına gelince ”inşallah Keles’in havası kirlenmez hep böyle temiz kalır” söylemiyle Keles’te kurulması düşünülen Termik santrale dikkat mi çekti ne dersiniz  sayın okuyucularım?

 

 

 

Sonunda Döndüm…

Dünya kupasında ki önerilerimi size aktardıktan sonra sonunda yurda döndüm. Değerli okuyucularım aslında bayrama kadar izinli idim,  Keles’te ve Orhaneli’de  koca su boyunda Yüksel ESEN10565283_10152577506347450_5286977321954693974_n gibi balık tutarken, Kocayayla’da Pelitören’de ve Kendir Yaylasında mis gibi çam kokuları içinde iken neden yine yazmaya başladın Şinasi Ağabey diye sorabilirsiniz ?  Size deyiveren o zaman ;

DAĞ-DER kimin derneği ?

Bugün öğle saatlerinden sonra sitemizin üst manşetine bir haber düştü Dağ-Der yazdığı için meraklandım ve hemen açtım okudum haberde  şunlar yazıyordu,

ÜNİDAĞ ve BÜGED’in ortaklaşa düzenleyeceği 21.07.2014 tarihlerinde iftar yemeği;

DAĞDER’in düzenlediği iftar yemeği ile ‘haber verilmediğinden dolayı’ çakışmaktadır.Bu nedenle BÜGED olarak ÜNİDAĞ ile ortaklaşa düzenlenecek olan iftara katılmama kararı alınmıştır.Dağder’in gençleri davet etmemesi üzüntü vericidir.Ancak biz gençler örnek aldığımız DAĞDER’in her zaman destekçisi olacağız.

‘’Suyun değeri kuyu kuruyunca anlaşılır’’. O nedenle DAĞDER gençlerine sahip çıkmalı,kaybetmemelidir.
Gençlerde,öfke,güceniklik,suçlamak,acizlik,anlaşılmazlık,haksızlık
sabırsızlık olabilir.Ancak büyüklerde uysallık,gönül almak,katlanmak,hoş görmek,adalet,bağışlamak yakışır.

Gençleri yaşat ki DAĞDER yaşasın…

Adeta Büged’in mini manifestosu diyebiliriz bu habere aslında sitem dolu ama korkak bir yazı olarak algıladım yapılan açıklamayı, ama yazının ne anlatmak istediği en sonunda belli oluyor ”Gençleri yaşat ki DAĞDER yaşasın…” bu sözle aslında anlatmak istediklerini sitemli bir şekilde kısaca özetliyor Büyükorhan Gençlik Derneği.

 Dağ-Der Başkanı Mustafa Bay’a soruyorum ?

- Dağ-Der  4 dağ ilçesinin derneği ise  neden Büyükorhan derneklerine ayrımcılık yapılıyor ?

- Yoksa Sadece Büyükorhan Dernekleri değil hiç bir dernek temsilcileri mi çağrılmadı ?

- Yön. kurulunuzdan istifa eden arkadaşlar iftara davet edildi mi ?

- Üni-Dağ Dağ-Der’in içinde olan  bir kurum ve kuruluş ise Dağ-Der içinde ki bir kuruluşun iftar organizasyonu bilmemesi önemli değil midir ?

-Başta Dağ-Der sonra Ünidağ neden Bursa’nın en güzel iftar yapılacak güzide yerlerinden biri olan DKM’de yapmazlar bende herkes gibi merak ediyorum?

Dağ-Der için Daha konuşulacak ve yazılacak çok şey olduğunu düşünüyorum fakat bunları bayramdan sonraya bırakıyorum ve  Bugünkü iftar yemeklerinin bereketli ve hayırlı olmasını diliyorum…

 

 

 

 

 

 

 

 

Hani Sağ Elin Verdiğini Sol El Görmezdi !

Bir tv kanalında yayınlanan sahur programı geçtiğimiz günlerde Büyükorhan’da çekilmiş,  kilometrelerce uzak olduğum memleketimi görmek beni duygulandırmıştı ancak program da bir şey oldu ki bunu yazmaktan kaçınmayacağımı bilirsiniz, Geçen günlerde Osmangazi Belediyesi yardım paketi dağıtırken çektirdiği fotoğraflar yüzünden Yunus Şahin’i yerden yere vuran medya dün yayınlanan programda neden yardım paketini kimse görmeden gizli gizli vatandaşa vermedi de programın içine dahil edip programda verdi ? bu da yetmezmiş gibi elleriyle yanaklarını okşayıp merhamet gösterisi sergiledi, şimdi size soruyorum, Osmangazi Belediyesi’ne eleştiri yaptığınız olayın  üzerinden bir hafta bile geçmeden medyanın  böyle hata yapması bana Hani Sağ Elin Verdiğini Sol El Görmezdi veya bu ne perhiz bu ne lahana turşusu dedirtiyor. Dün bir de özel kalem müdürü Sadettin Bey’in hiç bir şeye hayır diyemiyeceğini söylemesi  biraz uçuk oldu . Büyükorhan halkıda sunucu gibi düşünmediğini bana gönderdiği maillerle belli etti.

Bizi Halk Böyle Seviyor Bayram Ağabaey

Dün yayınlanan programda Büyükorhan Belediye Başkanı Hasan Taş yaptığı açıklamalarda Seçim sırasında Büyükorhan halkına 61 söz verildiğini ve hepsini tutacaklarının belirten Hasan Taş, nüfus’un artık azalmayacağını ve yakın bir zamanda ilçenin nüfusunun 15 binlere geleceğini söyledi. MYO’nun kapanacağı söylentisi dolaşıyordu, sayın rektörümüzle yaptığım görüşme sayesinde MYO’ın kapanmaması yönünde rektörümüzden söz de aldık, hatta bir daha ki sene için bir sınıf daha açarak öğrenci sayımızı arttıracağız” dedi. Sunucunun Bayram Ağabey’i programa çağırsa da onun kameralar karşına çıkmaması, medyatik olmaması çok mütevazi ve mükemmel bir kişiliğe sahip olan Bayram Ağabey üzülme bizi halk bu gizemli tavrımız yüzünden sevdiğine inanıyorum. yalnız senden bir isteğim var Bayram Ağabey, Belediye’nin misafirhanesinden bir abdest alıp sabah namazında omuz omuza saf durup cemaat ile namaz kılmak isterim. Allah kısmet ederse 14 temmuz’da Brezilya’dan  Bursa’ya geleceğim. Ben inanıyorum ki Bayram Ağabey Başkanla konuşur bizim işimizi halleder..

Dünya Kupasına Gelince !

Bu aşamada yorumların yersiz olduğunu düşünüyorum turnuvanın en iyi 4 takımı şampiyon olmak için yarışacak ne diyelim İYİ OLAN KAZANSIN

 

 

 

 

 

 

 

 

Ben Size Dememişmiydim !

Turnuva bittiğinde transfer olacak adlı yazımda kaleci G OCHOA’dan çok met edip bir iddia’da bulunmuştum hatırlarsanız değerli okurlarım;

”G OCHOA’nın Dünya kupasında 2 maçta hiç gol yememesi turnuvanın en iyi kalecilerinden biri olduğunu gösterir, ve ben Kadirşinast iddia ediyorum ki Kaleci G OCHOA bu turnuvayı en fazla 5 gol yiyerek tamamlıyacak ama Meksika hangi tura kadar çıkar onu kestirmesi kolay değil.”

İddia ettiğim gibi G OCHOA Turnuva boyunca sadece 3 gol yedi ve takımı çeyrek finali son dakikalarda Huntelar’ın penaltıdan attığı gol ile kaçırdı. Hiç şüphesiz ki G OCHOA bu turnuvanın en iyi kalecilerinden biri.

Favorim Fransa ve Brezilya !

Turnuvanın başından beri Dünya kupasının favorisi olmaz diye bağırıyorsun ne oldu da fikrin değişti demeyin. Herkezin gönlünde turnuvayı almasını istediği bir takım yatar, benim ise gözüm futbol zevkine bakar futbolu çirkinleştirmeden hücum futbolu oynayan takımları çok seviyorum ve o takımlarda FRANSA ve BREZİLYA bakın değerli KADİRŞİNAST okuyucularım yine iddia ediyorum 2014 Fifa Dünya Kupası’nı ya Neymar’lı Brezilya yada Benzema’lı Fransa Kazanacak….

 

 

 

 

 

SLIMANI Bursaspor’a Gelse ?

Bursaspor’un geçen sene gol yollarında sıkıntı çektiği aşikar, devre arası Fernandao’nun gelmesiyle bir nebzede olsa bu sıkıntısını gideren Bursaspor bu sene Avrupa kupalarında da mücadele edeceğinden Fernandao kalitesende bir santrafor daha transfer yapması gerekiyor.

Dünya kupasında Cezayir’in tarih yazarak gruptan çıkmasında büyük rol oynayan SLIMANI’ yi çok beğendim dostlarım. Brezilya’nın Curitiba kentinden Başkanımız Recep Bölükbaşı’na sesleniyorum SLIMANI ye ben kefilim başkan,

kulübümüzde başarılı olacağına inanıyorum, hemde  Fernandao ile çok iyi bir uyum sağlayacaklarına da inanıyorum.

 

Fernandao ile iyi anlaşırız…

SLIMANI ile maç sonunda yaptığım ropörtajda  Türkiye’ye gelmeyi düşünebileceğini ifade eden SLIMANI, Bursaspor’u sorduğumda ise söylediği tek şey Fernandao ile iyi anlaşabileceğini ve Bursaspor’un köklü bir kulüp olduğunu başarıyı hak eden bir taraftarı olduğunu söyledi.

 

Başkanım ben olsam transfer sorusu sorulmadan bursaspor’a gelmek istediğini belirten açıklama yapan ve dünya kupasında bir çok dünya yıldızının yapamadığını yapıp. Hiç bir şans verilmeyen  takımını sırtlayıp takımına tur atlatmış futbolcuyu kaçırmazdım….

 

 

 

 

 

 

Cezayir’in Harmanları Savrulur !

Cezayir’in harmanları savrulur,
Savrulur da dört bir yana devrilir,
Cezayir anam canım Cezayir.
Sokakları mermer taşlı,
Güzelleri hilâl kaşlı Cezayir.

Bugünkü yazıma çok sevdiğim bir şarkı ile başlamak istedim. Hem bu şarkıyı hemde dağ yöresini çok özledim dostlarım.

Cezayir şarkısını Menteşeli Cengiz’den dinlemek ve Kocakavacık ekibinin kaşık oynayarak şarkıya eşlik etmesini dün Cezayir-G.Kore maçında gözümün önüne geldi ve çok duygulandım. Cezayir her gol attığında stadyumda elimden geldiğince kültürümüzü stadyumdaki taraftarlara tanıtmaya çalıştım.

Cezayir Hak Etti 

Dün Estadio Beira-RioPorto Alegre’de oynanan karşılaşmada Cezayir G.Kore karşısında ezici bir üstünlük kurarak haklı bir galibiyete imza attı. Özellikle Cezayir’in forvet hattındaki başarılı santroforu SLIMANI çok iyi iş çıkartarak takımının galibiyetinde büyük pay sahibi oldu.

 

 

 

Hiç Bir Şey Süpriz Değil !

Adios Spain adlı yazımda bunu belirtmiştim değerli okuyucularım ama İngiltere’nin elenmesi İtalya’nın yenilmesi ve dün son olarak Almanya’nın Gana ile berabere kalması spor yazarları ve spikerleri tarafından süpriz olarak nitelendirilse de daha önceki yazımdaki gibi bence süpriz değil.

İyi Oynamadı Yenemedi !

Almanya Dünya kupasındaki ilk maçında Portekiz’i 4-0 lık bir sonuçla yenerek bütün dikkatleri üstüne toplamıştı.Portekiz maçında maçın büyük bir bölümünü 10 kişi oynadığı  ve Cristiano Ronaldo’nun sakatlık yeni çıktığını bütün herkezin unuttuğu aşikar.

Almanya’ya diğerleri gibi o kadar çok şans vermediğim dün Gana maçında beni haklı çıkarttı. Almanya Gana’nın hücüm hattından oynayan A. AYEW ve  A. GYAN’ı tutamadı. Türk basınında Panzerler, defans olarak katı  görülen Almanya’nın bu maçtan sonrada Türk basınının böyle mi düşüneciğini çok merak ediyorum açıkçası. Fifa Tarafından

GÖTZEGERMANYFORWARD

has been elected Budweiser MAN OF THE MATCH!

69MINUTES PLAYED 41TOTAL PASSES 1GOALS FOR 2SHOTS

seçilen Götze yerine bence Almanya’nın filebekçisi NEUER maçın adamı ödülene layıktı.Maçın 69. dakikasında oyuna giren KLOSE dünya kupasında bir gol daha atarak hem takımının berabere kalmasını sağladı hemde kendisinin dünya kupaları tarihinin en golcü futbolcusuna ortak oldu.

KLOSE Neden Yok ?

KLOSE bu turnuvadan önce 3 turnuvada turnuva boyunca ortalama 4.75 gol ortalaması ile oynayan KLOSE bu turnuvada ilk maçta Löw’den fırsat bulamayan KLOSE dün ise maçın 69. dakikasında oyuna girerek takıma beraberliği getiren KLOSE benceAlmanya’nın sistemini bile değiştirebilecek bir oyuncu.

 

 

 

 

 

ADİOS SPAİN !

Dün Şili karşısında 2-0 kaybeden İspanya turnuvaya erken havlu attı.

Hollanda ve Şili karşısında bir türlü istediği futbolu ortaya koyamayan son şampiyon İspanya turnuvaya veda etti.

Suçu kendinde ara…

İspanya’nın turnuvadan elenmesinin bence tek suçlusu Vicente DEL BOSQUE dir. İspanya milli takımın bildiğimiz alan daraltarak sert ve prese dayanan futbol anlayışını değiştirerek, top rakibe geçtiğinde takımı arkaya yaslayıp topu kanatlara yayarak ortalardan gol beklemek İspanya’nın sonu oldu. Vicente DEL BOSQUE  adeta ”HARAKİRİ”  yapmıştır.

Vicente DEL BOSQUE  bir çift sözüm var değerli okuyucalarım

* Diego Costa’nın bu sisteme gerçekten uyduğu için mi seçtiniz yoksa bu sene takımı Atletico Madrid’te başarılı bir sezon geçirdiği için mi ?

* Sisteminizi Diego Costa üzerine kurmak sizin içinizde hayal kırıklığı yarattı mı ?

* Topu kanatlara yayan bir sistem oynattığını takım sadece ceza sahasına bir tane başarılı orta göndermesi sizi ne kadar etkiledi !

*Casillas’ın baçın başında daha taraftarlardan ıslıklanması Casillas seçiminin yanlış olduğunu düşündünüz mü?

*Maçın adamı seçilen 11 numaralı formayı giyen VARGAS’a özel anlam almadığınız için hayıflanıyor musunuz ?

*Yedek kulübesinde bulunan deneyimli PIQUÉ, JUANFRAN, DAVID VILLA, XAVI, FÁBREGAS, MATA gibi futbolcuları oynatmadığınız için üzülüyor musunuz ?

Velhasıl değerli Kadirşinas okuyucularım her turnuvada olduğu gibi bu turnuvada da süpriz yok, Dünya Kupasına gelmeyi hak kazanan bir takım bu turnuvayı kazanma hakkına sahiptir. Bir çok ülke arasından sadece en iyi 32 takımın boy gösterdiği turnuvaya katılma hakkı kazandıysanız siz zaten en iyiler arasındasınızdır ve Dünya kupasını hak ediyorsunuzdur.

 

 

Turnuva Bittiğinde Transfer Olucak…

Dün oynanan Brezilya Meksika maçında adeta Meksika kalecisi  OCHOA şovu vardı.

Brezilya’nın maç boyunca etkili oyununu bir türlü skora yansıtamamasının en önemli faktörü tabi ki  OCHOA değerli okurlarımdan gelen maillerde Meksika takımının bu turnuvanın süpriz yapacak takımlardan biri olduğunu yazıyorlardı, açıkçasını söylemek gerekirse benim fovorilerimden biri değil meksika ancak dün oynanan Brezilya karşılaşmasında Miguel HERRERA’nın taktik anlayışına hayran kaldım diyebilirim.

Fifa’nın da herkezin gördüğünü görüp

G OCHOAMEXICOGOALKEEPER

has been elected Budweiser MAN OF THE MATCH!

90MINUTES PLAYED 27TOTAL PASSES 0GOALS FOR 0SHOTS

MAN OF THE MATCH! Ödülünü vermesi beklenen bir şeydi.

G OCHOA’nın Dünya kupasında 2 maçta hiç gol yememesi turnuvanın en iyi kalecilerinden biri olduğunu gösterir, ve ben Kadirşinast iddia ediyorum ki Kaleci G OCHOA bu turnuvayı en fazla 5 gol yiyerek tamamlıyacak ama Meksika hangi tura kadar çıkar onu kestirmesi kolay değil.

Turnuva Bitiminde Türkiye’ye gelecek !

G OCHOA ile maç sonrası yaptığım görüşmede G OCHOA maç sonunda çok mutlu olduğunu gözlemledim.

G OCHOA, Maça çıkmadan önce çok dua etmiştim dualarım kabul oldu ve Kalemi gole kapattım. Brezilya’dan 1 puan almak bizim için çok önemliydi hem turnuvada ilerlemek için hemde turnuvanın favorilerinden olan bir takıma kaybetmemek dünya kupasında adımızdan söz ettirmek için önemliydi” dedi. Turnuva sonunda Türkiye’ye geleceğin doğrumu sorusuna ise ık mık etsede bu soruyu doğruladı. Diğer günlerde G OCHOA’nın Türkiye’ye ne için geleceğini açıklayacağım. G OCHOA’ya ve takımı Meksika’ya turnuvada başarılar dileyip yanından ayrıldım.

 

 

 

 

 

Brezilya’da Şöleni İzledim…

Cumartesi günü sabah kahvaltı yaparken her zamanki gibi yöremgüncel.com’u aştım telefonumdan sitenin tepesinde bir anons gördüm Dev şölenden Canlı Yayın yazıyordu.

İlk önce şaşırdım acaba dedim kendi kendime, bu anonsu duyunca devamlı açık tutmaya çalıştım siteyi, Memleketimi ve Menteşeli Cengiz’in şarkılarını çok özlemiştim onları Canlı izleme fikri beni Dünya Kupası’nın cazibesinden uzaklaştırdı. Heyecanlı bekleyişim akşama kadar sürdü ve o an geldi. ”Canlı Yayın” gözlerime inanamadım Menteşeli Cengiz sahnede ben ise Brezilya’da idim, çok duygulandım  kafeden biri ”Porque você não assistir ao jogo” (maçı neden izlemiyorsun) dediğinde Menteşeli Cengiz daha önemli dedim. Brezilyalı arkadaş kafasını sallayarak uzaklaştı, velhasıl Dev şöleni 10757.22 km uzaklıkta Brezilya’da izledim.

Menteşeli Cengiz’e Kırgınım !

Menteşeli Cengiz sahne aldığı programın bir bölümünde istek şarkılarını söylüyordu, Gazetemizin yazarlarından Yunus Emre Coşan’ın istek şarkısı olan Ayletme Beni şarkısını söylemeden önce Yunus Emre Coşan’dan övgü dolu sözler ile bahseden Menteşeli Cengiz, benim adımı bile geçirmedi sahnede,Brezilya’ya geldiğimden beri  hiç arayıp sormadı bile Şinasi Ağabey Brezilya’da rahatın iyimi bir isteğin varmı ! diye  bir şey yapması önemli değil telefon açıp sorması bile yeter. Siz buna ister kıskandı diyin ister çekemedi diyin isterseniz de çirkef diyin ama Menteşeli Cengiz’in Şinasi Ağabeysini unutması çok içime dokundu dostlarım.

Maça 1-0 Önde Başlamak

Arjantin – Bosna Hersek maçı başlamadan önce televizyonu başına geçenlerin çok güzel bir karşılaşma izleyeceklerinden eminlerdi, ancak dün oynanan karşılaşma Türkiye saati ile gece yarası oynandığı için maçı izleyenlere güzel bir masal olup izleyenleri uyuttu diyebilirz.

Maçın daha 3. dakikasında sol taraftan kullanılan serbest vuruş karambolde KOLAŠINAC’a çarpıp gol olması Arajantin’in maça 1-0 önde başlamasına yol açtı. Arjantin böyle bir başlangıç tabi ki beklemiyordu. 1-0’ın rahatlığıyla defansa çekilen Arjantin oynadığı futbol ve gösterdiği performansla bu turnuvada söz sahibi olamıyacağını gösterdi.İlk yarıda HAJROVIĆ’ bir pozisyondan yararlanamazken 2. yarı IBIŠEVIĆ ayağına geldiği ilk topu gol yapması taraftarlardan büyük beğeni topladı. Fifa’nın MESSIARGENTINA

has been elected Budweiser MAN OF THE MATCH!

90MINUTES PLAYED 70TOTAL PASSES 1GOALS FOR 3SHOTS

seçtiği Messi ise attığı gol ile gözleri üstüne çekerken, Arjantin için bu turnuvanın sonunun pek parlak olmadığını gözlemledim.

 

 

 

 

Brezilya’ya Dolu Yağdı !

Dün Bezilya’nın hemen hemen bütün vilayetlerinde etkili olan sağanak yağmur ve dolu Brezilyalı çiftçileri olumsuz etkiledi.

Dün Salvador’un cuma pazarına gittim,amacım  biraz meyve alıp maçta yemekti ama bir sordum bin ah işittim. Brezilya’da çiftçiler dertli bizim ülkemizde ki gibi, organik pazar demişlerdi organik lafını duyunca cuma pazarına bende koşar adımlarla gittim ama gördüm ki Brezilya’da tarım o kadarda gelişmemiş. Bir kilo kiraz aldım pazardan maçta yerim diye, Brezilya’nın kirazları bile dağ yöresinin double kirazları gibi değil ve tadı tuzu da yok. Sizin anlıcanız dostlar Brezilya’nın kirazları CIVIK CIVIK, bizim dağ yöresinin Kirazları KÜTÜR KÜTÜR...

Dün sahada da Hollanda rüzgarı esti, Hollanda adeta gol olup yağdı. İspanya’yı sahadan silen portakallar tam bir takım oyunu ve Van Gaal’in süper taktikleriyle rakibine unutamıyacak bir hezimete uğrattı. Dün oynanan karşılaşmada herkezin Robben’nin sahanın en iyisi idi demesine rağmen Fifa

V. PERSIENETHERLANDSFORWARD

has been elected Budweiser MAN OF THE MATCH!

79MINUTES PLAYED 26TOTAL PASSES 2GOALS FOR 4SHOTS

 

V. PERSIE’i seçmesi tabiki dünün en ilginç olayıydı ama ilk yarıda attığı jenerik gol bence Fifa’nın bu kararda haklı olduğunun kanıtı.

 

Bu hakem hataları ile turnuvanın sonu gelmez…

Meksika Kamerun karşılaşmasında Wilmar ROLDAN’ın yaptığı hatalar güne damgasını vurdu. Tam 3 golü ofsayt  gerekçesiyle iptal eden Wilmar ROLDAN , maçın özetini izlediğinde G DOS SANTOS’un attığı son golde hiç bir  şey olmadığını gördüğünde kahrolduğuna eminim. İspanya Hollanda maçında ise Hollanda’nın attığı üçüncü golde Kaleci  I. CASILLAS’a bariz faul yapıldığını ben tribünlerden gördüm hakem 15 metrelik mesafeden görmemesi turnuvaya şaibeli bakılmasını sağladı.

Günün son maçında ise şili 3 puanı 3 golle alırken Fifa

ALEXIS  CHILE FORWARD

has been elected Budweiser MAN OF THE MATCH!

90MINUTES PLAYED 43TOTAL PASSES 1GOALS FOR 2SHOTS

 ALEXIS’i maçın adamı ödülü ile ödüllendirdi.

 

WILSHERE’e Dikkat !

Bügün oynanacak karşılaşmalarda şüphesiz en iyi maç olacağı tahmin edilen İngiltere – İtalya maçı, Arena Amazonia’da kozlarını paylaşacak 2 takım birbirinden üstün gözükmüyor ancak İngiltere milli takımında Yıldızının bu turnuvada parlayacağı düşünülen WILSHERE İngiltere’nin en önemli kozu olacak.

 

 

 

Masum Değilsin FRED !

Dün akşam Brezilya- Hırvatistan maçı ile başlayan dünya kupası bu turnuvanın yine hakem hataları ile hatırlanacağını dün bize gösterdi.

Hırvatistan’lı Lovren’in yaptığı hareket sonucu Japon hakem Yuichi NISHIMURA penaltı noktasını göstermişti, bence ve birçok spor yazarı tarafından bu karar çok ağır bulunmuştu,  ama bendeniz Şinasi Kerem hakemden çok Fred’in kendini atmasına üzüldüm ve o pozisyondan önce ve sonra bir çok kez bunu gözlemledim. Başlığımda dediğim gibi ”Masum Değilsin FRED” !

Maça baktığımızda ise Hırvatistan’ın sol tarafının dün çok güzel işlediğini  VRSALJKO ve OLIĆ’in maç boyunca üstün performans ie oynamaları tüm taraftarlardan alkış aldı. Brezilya’ya geldiğimizde ise Brezilya için fazla konuşulacak bir şey yok dün dedeğim gibi hem bu maçın hemde turnuvanın mutlak favorisi dünkü maçta ise Neymar’ın üstün oyunu  Man of the Match ödülünü kazanmasıyla taçlandırıldı. Tabi ki küçük Oscar’ı da unutmamız lazım.

Bugün Büyük Heyecan  

Turnuvada 3 maç arka arkaya,  ilk maç Meksika ile Kamerun arasında daha sonra ise zorlu karşılaşma ve büyük heyecan olacak olan maç İspanya – Hollanda maçı bu maçı izlemenizi tavsiye ederim. Günün son maçında ise Şili ile Avustralya karşılaşması.

Bütün Hollanda gol bekliyor. 

Wesley sneijder ile yaptığımı görüşmede sneijder şunları söyledi.

Şinasi abi mancini takımdan gitmiş moralim çok bozuk ama Hollanda halkı ve louis van gaal benden çok şey bekliyor. O yüzden takımımı ve düşüncelerimi bir kenara bırakıp ispanya karşısına sadece Hollanda’yı düşünüp çıkıcam dedi.  sneijder röportaj yaptığımız sırada mancini ile ilgili konuştuğumuz sırada ağlaması gözlerimizden kaçmadı.

 

 

 

Brezilya’da Biber Gazı Yedim …

Ben Türkiye’den Biber gazından kaçtım, Brezilya’da daha kötüsüne tutuldum A Dostlar, metro eylemleri ve ekonomik kriz nedeni ile düzenlenen eylemlerin tam ortasında kaldım.

Dün kaldığım otelden çıkıp biraz dolaşıp kendi kültür ve geleneklerimize özgü bir şeyler yemek istedim. RİO sokakları kazan ben kepçe damak tadıma uygun bir şeyler bulamadım, vallahi A Dostlar 1 haftada 4 kilo verdim. Ah gözünü sevdiğim Güneş Pide’nin nefis cantık ve pideleri, Hele hele Bahçe Güveç’in eşsiz Oğlak Kebabı için inanın bir servet ödemeye hazırım.Neyse Feijoada ile bugünü kurtardık, Yemekten sonrada eşsiz Brezilya kahvesini içmeyi ihmal etmedim.

Tüm Dünya’nın Gözü Açılış Maçında

2014 Brezilya Dünya Kupası bugün Brezilya ile Hırvatistan arasındaki zorlu maç ile başlıyor. Bugünkü zorlu açılış maçından ziyade tüm dünyanın konuştuğu görsel şölen damgasını vuracak. Maç içinde benim favorim tabi ki Brezilya,  Brezilya’nın 1-0 yeneceğini golün ise 94 milyon liraya Rus ekibi Zenit’ten İngiliz devi Arsenal’e transfer olan Hulk’un atacağını düşünüyorum. Hulk ile yaptığım görüşmede Şinasi ağabey ne ara geldin, bu golü senin ve dağ yöresi için atarak seni okurlarına mahçup etmeyeğinin sözünü verdi.

 

 

 

Kankam Fethi Yıldız’ı finale davet ediyorum …

Uzun zamandır görüşemediğim hayatında hiç seçim kaybetmemiş Sevgili kankam Fethi Yıldız’ı Osmangazi Belediyesi’nin tam kadro katıldığı inci mobilya mağazasının açılışında çekilen fotoğraf karesinde gördüm ve sürgüne gittiğim gurbet ellerde bir hoş oldum.

fethi yıldız

Biliyorum sevgilim kankam Osmangazi Belediyesi’nin sana ihtiyacı var ancak benimde sana çok ihtiyacım var. Eğer kabul edersen 13 Temmuz Tsi 22.00 Rio de Janerio’da oynanacak olan final müsabakasını beraber izlemeye davet ediyorum. Uçak bileti senden maç biletleri sevgili kankan Şinasi Kerem’den,

Hadi yine iyisin Kanka maçı beleşe getirdin.

Hollanda Çalışmalara Başladı 

Perşembe gecesi Brezilya inen Hollanda milli takımı ayağının tozuyla antrenman yapmaya başladı. Rio’da kampa giren takım antrenmanlarının çok neşeli geçti. Ayrıca Hollanda milli takım kadrosunda yakından tanıdığımız Galatasaraylı Wesley Sneijder ve Fenerbahçeli Dirk Kuijt ta bulunuyor.

Hollanda milli takım patronu Louis Van Gaal ile yaptığım görüşmede Wesley Sneijder’e 10 numaralı formayı verdim ondan 10 numara performans bekliyorum dedi.

 

 

 

 

 

 

_2892153vangaalsneijder

 

 

 

 

 

 

Uzaklaştırıldım A Dostlar !

Yaklaşık 2 yıldır zaman zaman ülke geneli ağırlıklı olmak üzere  Bursa ve çok sevdiğim dağ yöresinde siyasi yazılar yazmakta olduğum yöremgüncel gazetesi yayın kurulunun aldığı karar bugün bendeniz Şinasi Kerem’e iletildi.

Ödül mü, Ceza mı ?

Bu zor soruyu 2 yıldır kahrımı çeken Kadirşinas okurlarıma soruyorum? siz olsanız bu  güzel ülkeyi ve çok sevdiğim ancak bir türlü başarılı olamadığım siyasi öngörüleri bırakıp Brezilya’ya Dünya Kupası izlenimlerini aktarmaya gitmek ister miydiniz ? Ben Şinasi Kerem Futboldan pek anlamama rağmen siz değerli okuyucularımın iyi niyetine sığınarak elimden geldiğince 12 Haziran’da başlayıp 13.07.2014 Türkiye saati ile saat 22.00’de başlayacak olan final maçı ile son bulacak bu görev öncesi daha önce sitemizde yayınlanan kupa tarihi, grup maçları ve  maç saatlerini yazı dizisi olarak vermiştim. Bundan sonrada kupa başlangıcına kadar sportif çalışmalarım devam edecek.

Hadi yine iyisiniz değerli okuyucalarım ! Şinasi kerem farkıyla grup maçları sonunda şampiyon olacak takımı 15 gün önce öğreneceksiniz…

Keles’in Paralel Ak Demokratları 

Hayatlarında ilk yurt dışı gezilerini paralel yapı sayesinde gerçekleştirerek Edirne’nin ötesine geçenler, Ak parti’nin kurtarıcısı olarak Keles’in önüne dayatılan ismin yanı sıra, ilçe teşkilatında aldıkları gurup kararını yüz metre ötedeki belediye meclisi salonunda uygulamaktan aciz olan insanların gazeteleri il başkanlarına, milletvekillerine, Belediye Başkanlarına çarpıtarak şikayet etmelerine zaten alışmıştık, ancak 30 Mart seçimlerinden sonra Keles’te ve Bursa Belediyelerinde yaşanan işçi kıyımları bugüne kadar alıştığımız Ak Parti yapısına hiç mi hiç uygun değildi.

Gönül isterdiki kapı kapı proje için dolaşan insanların böyle acizlik göstermek yerine Keles’e değer katacak olumlu işlerle medya’ya yansımasıydı. Bundan daha üzücü olan ise Recep Altepe ile Sedat Yalçın arasındaki tercihlerini temayül de Sedat Yalçın’dan yana kullanıp daha sonra Recep Altepe’nin gemisinin en önünde yer almaları oldu. Yöremgüncel’i o gün Sedat Yalçın’a Altepeci diye şikayet edenler bugünde sadece evinin geçimi için çalışan insanları düşüncelerinden dolayı işlerinden etmek ile meşguller.

 Seçim Bitti, Şimdi İş Zamanı !

 

Kıran kırana geçen 30 mart yerel seçimlerinden sonra ortaya çıkan sonuç Ak Parti’nin dağ yöresinde de hızla kan kaybettiğidir. Öyle ki %81 leri görmüş bir partinin %40 lara yakın bir oyla da olsa 4 ilçe belediye başkanlıklarını kazanması partililere göre başarı, muhalefete göre başarısızlık olarak algılanmamalıdır.

Orhaneli’de tüm güçlerin birleşerek İrfan Tatlıoğlu’nu devirme çabaları boşa çıkarken, Büyükorhan’da Hasan Taş’ın az bir oyla Bayram Turhan’dan Belediye başkanlığını alması başarı mıdır ? merak ediyorum.Harmancık’ta ise işten çok laf üreten Mustafa Çetinkaya’nın ikinci baharına  belediyeyi zarara uğrattılar adı altında yaptığı işçi kıyımı ben denizi hiç şaşırtmadı. Keles’te ise Mustafa Bektaş yarım bıraktığı Belediye başkanlığı koltuğuna bir bürokrat atayarak Keles üzerinde ki siyasi ağırlığını ortaya koydu.

Bu kısa analizden sonra söylenecek bir şey yok, taraflı tarafsız zaten çok gerilerde olan ilçelerimizin hizmet alabilmesi adına siyasi kırgınlıkların bir kenara bırakılarak göreve seçilen Belediye Başkanlarının ve meclis üyelerinin icraatlarını beklemekten başka bir şey olmadığını düşünüyorum.

 

 

 

Keles’in Sahte Şehzadeleri!

 

Yoğun geçen seçim süreci nedeni ile kendime 2 gün izin vermiştim!.Ancak, geri döndüğümde gördüm ki 2 gün içerisinde sosyal medya her yönüyle coşmuş. İçlerinden biri var ki sultanlığı ile bürokratlığı görevde kaldığı sürece tartışılacak bir ismin sahte şehzadesi tarafıma hediye göndermiş.

Mesleğim gereği ben hediye kabul etmiyorum, daha sultan mı yoksa Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin bürokratı mı olduğu bile belli olmayan birinin sahte şehzadelerine Fatih Üniversitesi yıllarını hatırlatır, gönderdikleri hediyeleri nerelerine takarak Keles’te dolaşacaklarını sahte Şehzadelere bırakıyorum.

Yoruma Kapalıdır..


Yukarı Geri Ana Sayfa
Ensar Web Tasarım