Belediye
Şinasi Kerem’den öngörüler
Şinasi Kerem’den öngörüler
Siyasi kulislerin başladığı bu günlerde Dağ Yöresi’nde yaşanan gelişmeleri gazeteci bakışıyla öngörülerimi her an her dakika www.yoremguncel.com’da paylaşacağım. sinasikerem@gmail.com    Seçim Bitti, Şimdi İş Zamanı !   Kıran kırana geçen 30 mart yerel seçimlerinden sonra...
8 Nisan 2014 19:50
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Özkaynak

Siyasi kulislerin başladığı bu günlerde Dağ Yöresi’nde yaşanan gelişmeleri gazeteci bakışıyla öngörülerimi her an her dakika www.yoremguncel.com’da paylaşacağım. sinasikerem@gmail.com

 

 Seçim Bitti, Şimdi İş Zamanı !

 

Kıran kırana geçen 30 mart yerel seçimlerinden sonra ortaya çıkan sonuç Ak Parti’nin dağ yöresinde de hızla kan kaybettiğidir. Öyle ki %81 leri görmüş bir partinin %40 lara yakın bir oyla da olsa 4 ilçe belediye başkanlıklarını kazanması partililere göre başarı, muhalefete göre başarısızlık olarak algılanmamalıdır.

Orhaneli’de tüm güçlerin birleşerek İrfan Tatlıoğlu’nu devirme çabaları boşa çıkarken, Büyükorhan’da Hasan Taş’ın az bir oyla Bayram Turhan’dan Belediye başkanlığını alması başarı mıdır ? merak ediyorum.Harmancık’ta ise işten çok laf üreten Mustafa Çetinkaya’nın ikinci baharına  belediyeyi zarara uğrattılar adı altında yaptığı işçi kıyımı ben denizi hiç şaşırtmadı. Keles’te ise Mustafa Bektaş yarım bıraktığı Belediye başkanlığı koltuğuna bir bürokrat atayarak Keles üzerinde ki siyasi ağırlığını ortaya koydu.

Bu kısa analizden sonra söylenecek bir şey yok, taraflı tarafsız zaten çok gerilerde olan ilçelerimizin hizmet alabilmesi adına siyasi kırgınlıkların bir kenara bırakılarak göreve seçilen Belediye Başkanlarının ve meclis üyelerinin icraatlarını beklemekten başka bir şey olmadığını düşünüyorum.

 

 

 

Keles’in Sahte Şehzadeleri!

 

Yoğun geçen seçim süreci nedeni ile kendime 2 gün izin vermiştim!.Ancak, geri döndüğümde gördüm ki 2 gün içerisinde sosyal medya her yönüyle coşmuş. İçlerinden biri var ki sultanlığı ile bürokratlığı görevde kaldığı sürece tartışılacak bir ismin sahte şehzadesi tarafıma hediye göndermiş.

Mesleğim gereği ben hediye kabul etmiyorum, daha sultan mı yoksa Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin bürokratı mı olduğu bile belli olmayan birinin sahte şehzadelerine Fatih Üniversitesi yıllarını hatırlatır, gönderdikleri hediyeleri nerelerine takarak Keles’te dolaşacaklarını sahte Şehzadelere bırakıyorum.

Yoruma Kapalıdır..


Yukarı Geri Ana Sayfa
Ensar Web Tasarım