Sosyete pazarı, çarşamba pazarpark’ta açıldı
Sosyete pazarı, çarşamba pazarpark’ta açıldı
Tekstil ve konfeksiyon ürünlerinin satıldığı Sosyete Pazarı, Bursa Osmangazi Belediyesi’nin hizmete soktuğu Çarşamba Pazarpark’ta salı günleri kapılarını açıyor. Salı Pazarı’nı gezen Osmangazi belediye Başkanı Mustafa Dündar, pazarın Bursa halkına hayırlı olmasını diledi. Dündar, vatandaşların daha rahat...
23 Nisan 2013 21:32
Font1 Font2 Font3 Font4
ss

Tekstil ve konfeksiyon ürünlerinin satıldığı Sosyete Pazarı, Bursa Osmangazi Belediyesi’nin hizmete soktuğu Çarşamba Pazarpark’ta salı günleri kapılarını açıyor.

Salı Pazarı’nı gezen Osmangazi belediye Başkanı Mustafa Dündar, pazarın Bursa halkına hayırlı olmasını diledi. Dündar, vatandaşların daha rahat ve konforlu alışveriş yapabildiği, esnafın ise kışın soğuk ve yağıştan, yazın ise sıcaktan etkilenmeden ürünlerini satabilmesine imkan veren Çarşamba Pazarpark’ın, her salı kurulacak tekstil ve konfeksiyon ürünlerinin satıldığı yeni bir pazara daha ev sahipliği yapacağını söyledi.

Halk arasındaki adıyla Sosyete Pazarı olarak adlandırılan tekstil ve konfeksiyon ürünlerinin satıldığı pazarın, Bursa Yaymacılar Odası’nın girişimleri ile kurulduğunu ifade eden Dündar, şunları ifade etti: “Osmangazi’de yapılan yeni ve kapalı modern pazar alanlarında, haftanın değişik günlerinde farklı pazarlar kurarak, buraların daha işlevsel olarak kullanımını hedefliyoruz. Bugün de burada tekstil ve konfeksiyon ürünlerinin satıldığı Salı Pazarı’nı, halkın deyimiyle Sosyete Pazarı’nı açtık. Birçok orijinal ve marka ürünün satıldığı bu pazar, Çarşamba Pazarpark’ta her salı açılacak. Yamacılar Odası ile birlikte organize ettiğimiz pazarımızda, 220 esnafımız tezgahını açıp, markalı ve kaliteli ürünleri vatandaşlarımızın hizmetine sunuyor. Halkımıza ve esnafımıza hayırlı olsun.” dedi.

Bursa Yaymacılar ve Benzerleri Odası Başkanı Fahrettin Tüccaroğlu da kurulan Salı Pazarı’nın özlenen ve beklenen bir pazar olduğunu söyledi. Esnafın ve vatandaşların beklentisini karşılamak için, Osmangazi Belediyesi’nin de desteği ile her salı Sosyete Pazarı’nın kurulacağını ifade eden Tüccaroğlu, “Burada, ihraç fazlası kaliteli ürünleri vatandaşlarımız uygun fiyata alma imkanına sahip olacak. Türkiye’nin birçok ilinde kurulan Sosyete Pazarı’nı bizlere açma imkanı veren Sayın Mustafa Dündar’a, esnaf arkadaşlarım ve vatandaşlar adına teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa
Ensar Web Tasarım