Kültür Sanat Manşet Yazarlar Yöreden

Artık Dağ-Der’de atılım dönemi

 

Dağ-Der’de yapılan genel kurul sonrası  Ali Kaya’nın yeni dönemi başladı. Bundan yaklaşık 10 ay önce Dağ-Der’de diriliş dönemi olarak yazmıştık gazetedeki köşemizde. Şimdi Ali Kaya yeni bir ekiple yeniden dümene geçti ve artık atılım döneminin startını verdi. Genç ve dinamik bir ekiple yola çıkan Ali başkan her zaman vurguladığı hedeflerini umarım bu dönem hayata geçirme imkanı bulacaktır.

Kısa zamanda Ali Kaya ve ekibi aslında birçok proje gerçekleştirdi. Futbol turnuvası,  yeni bir folklor ekibi, bağlama ve daha farklı kurslar, halk müziği korosu, yeni bir kılıç kalkan ve mehter takımı kurulması ve daha fazlası kısa zamanda yapılan faaliyetler olarak göze çarpıyor. ÜNİDAĞ ile ortak projelerle gençleri dernek faaliyetlerine kanalize etmek isteyen Ali Başkan, burs miktarı ve sayısının artmasını da çok fazla önemsiyor. Ali Kaya’nın bu dönemde birçok projeyi hayata geçireceğinden şüphemiz yok. Yeni bir stratejik plan hazırlayacaklarını bildiğimiz Kaya ve ekibi, eski borçların tasfiyesinde mesafe alırken, yeni projeler üzerinde de çalışacak.

Prof. Ali Kaya’nın Dağ-Der’de bütünleşmeyi sağlayabilmesi için bölge insanına da sorumluluk düşüyor. Yöre adına yapılan çalışmalarda her şeyi yönetimden beklememek gerekir. Üye olan olmayan tüm yöre insanı gerektiğinde elini taşın altına koyacak. Ali Kaya ve ekibine yeni dönemde yürekten başarılar.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.