Keles Manşet

Başkan Korkmaz, Dağ Yöresi BESAŞla Hayat Buldu.

Ülkemiz süt üreticileri, talep daralmasına bağlı olan süt fiyatlarındaki ani düşüşlerin yaşandığı ve hatta bazı bölgelerde üretilen sütün firmalar tarafından alınmadığı zor günlerden geçmekte. Bu günlerde üreticimizin yaşadığı sıkıntılara rağmen bölgemizde yaşanan ve bizim için önem arz eden konu hakkında bilgilendirme yapma ihtiyacı duyduk.

Bundan 3 yıl önce kurulan, ilçemizin ilk ve tek bacası tüten fabrikası niteliğini taşıyan Besaş’a ait Keles Süt Ürünleri Tesisi oluşturacağı istihdam ve iş olanakları açısından halk arasında büyük heyecan uyandırmıştı. Ancak bu sadece buz dağının görünen yüzünden ibaretti. Bölge üreticisine sağladığı kaynak açısından bakıldığında 2015 yılı itibari ile Besaş  Keles, Büyükorhan ve Harmancık’ tan 3274 ton süt alarak 4.500.350 TL süt üreticileri ve hizmet tedarikçilerine ödeme yapmak sureti ile bölge ekonomisine büyük bir katkıda bulunmuştur. Bunun yanı sıra süt fiyatlarının tüm Türkiye’ de hızla düşmesine rağmen Besaş aynı fiyat politikasını devam ettirerek sütün birim fiyatını düşürmemiş ve üreticimiz açısından adeta güvenli bir liman vazifesini yerine getirmiştir. Aynı kapsamda değerlendirecek olursak Besaş’ın bölgemizde bulunması, dağ yöresinde süt fiyatlarında sert düşüşünün önüne geçerek bir çapa vazifesi görmüştür. İçinden geçtiğimiz zor günler, İlçemize yapılan yatırımın ne kadar doğru ve yerinde olduğunu görmek yöre insanının mutluluk kaynağı olmuştur.

Keles süt üreticileri adına Başkan Coşkun Kokmaz, bu tesisi bölgemize kazandıran başta Büyükşehir Belediye Başkanı Recep ALTEPE’ye, BESAŞ Genel Müdürü Mustafa BEKTAŞ’a, Keles Belediye Başkanı Mehmet TEKE’ ye maddi ve manevi desteklerinden ötürü teşekkürlerimizi sunar,      “ Tek Karımız Sağlınızdır” sloganı ile yola çıkan BESAŞ SÜT’ ün hiçbir  katkı maddesi içermeyen ürünlerinin, Bursalı hemşerilerimiz tarafından gönül rahatlığı içinde tüketilmesi vasıtası ile üreticimize desteklerini bekleriz ifadelerine yer verildi.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.