Yörem Güncel

Bitlis ve Afrin’den acı haber! 4 şehit

Bitlis ve Afrin’den acı haber! 4 şehit
15 okuma
22 Mart 2018 - 16:13

Bitlis kırsalında sürdürülen operasyonlar sırasında PKK’lı teröristlerin tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 1 asker şehit oldu, 1 asker de yaralandı. Öte yandan Başbakan Binali Yıldırım, Afrin’de 3 askerin daha şehit olduğunu açıkladı.

Kent merkezine yaklaşık 30 kilometre uzaklıktaki Hizan yolu üzerinde bulunan Sehi Ormanları bölgesinde yürütülen operasyonlar sırasında, PKK’lı teröristlerin tuzakladığı el yapımı patlayıcı, askerlerin geçişi sırasında infilak etti. Patlamada, 1 asker şehit oldu, 1 asker de yaralandı. Olay yerine sevk edilen helikopterle bölgeden alınan yaralı asker, Bingöl Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı.

Güvenlik güçlerinin bölgedeki operasyonlarının sürdüğü bildirildi.

AFRİN’DE DE 3 ŞEHİT VAR

Öte yandan Başbakan Binali Yıldırım, Afrin’de arama tarama faaliyetleri sırasında önceden tuzaklanan el yapımı patlayıcı infilak etmesi sonucu 3 askerin şehit olduğunu açıkladı.

Afrin-Cinderes arası bölgede meydana gelen olayda ağır yaralanan 3 askerin şehit olduğu, 3 askerin de yaralı olduğu bildirildi.

Yaralıların Hatay Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındığı bildirildi.

Yıldırım, “Zeytin Dalı Harekatı başarıyla tamamlandı. Şu anda temizlik yapılıyor. Maalesef teröristler giderken EYP ile her tarafı tuzaklamışlar. Bunların temizliğini yaparken kayıplarımız da oluyor. Bugün 3 şehidimiz var. EYP temizliği yaparken şehit oldular. Allah’tan rahmet diliyoruz” dedi.

Başbakan, Fırat’ın doğusunda ve Kuzey Irak’ta terör tehdidinin sürdüğünü, terör unsurları tamamen yok edilinceye kadar Türkiye’nin mücadelesinin süreceğini de ekledi.

POPÜLER FOTO GALERİLER

Yörem Güncel Gazetesi 2009 - 2019