Yöreden

Bu birlik ve uyum devam etsin

Yerel seçimler artık İstanbul’un da tamamlanmasıyla tam olarak sona erdi. Sonuçlar ülkemize hayırlı olsun. Keles’te de 31 Mart Yerel Seçimleri sonrası başkanlık değişimi yaşandı ve Mehmet Keskin koltuğa geçti. Keles’i Slow City (sakin şehir) yapmak isteyen Başkan Keskin kolları sıvadı. Biz de geçtiğimiz günlerde belediye meclisine katılma fırsatı bulduk. Meclis çoğunluğunu elinde bulunduran Mehmet Başkan, son derece mütevazı ve uyumlu şekilde toplantıda tavır sergiledi. Meclis üyelerinin yanı sıra Keles’ten esnaf ve işletmeci ve siyasi parti temsilcilerinin de katıldığı toplantıda, kararlar oy birliğiyle alındı. Muhalefetin düşüncelerine kulak veren Başkan Mehmet Keskin, yaptığı net açıklamalarla da orta yolu bulmayı başarıyor. Millet İttifakı meclis üyeleri İYİ Parti’den Sedat Akar, CHP ‘den Ahmet Zekai Yıldız ile Ahmet Ayas da, yapıcı fikir ve önerilerle alınan kararlara katkı sağladı. Bu birliktelik ve uyum umarım çalışma dönemi boyunca devam eder. Ederse Keles için fayda getirecek bir dönem olur.

Gelelim meclis gündemine…Kocayayla’da bulunan Bungalov evlerin günlük kirası 150 TL çadırların ise 30 TL kiraya verilmesi karara bağlandı. Kocayayla’da konaklamalı turizme önem verdiklerini ifade eden Başkan Keskin, “Kocayayla günü birlikçilerin mekanı olmamalı. Biz belediye olarak gereken yatırım ve imkanları sağlayarak Kocayayla’da uzun soluklu misafirler ağırlayarak bölgeye daha fazla fayda sağlamalıyız” dedi. 

Mecliste yapılan yol çalışmalarına da değinen Başkan Mehmet Keskin, “Yama işlerini yapıyoruz. Kış şartları çetin geçtiği için yollarda bozulmalar oluyor. Yama çalışmalar iki koldan başladı. Kocakovacık -Düvenli yolu devam ediyor. Belenören-Haydar-Menteşe yolu devam ediyor. Diğer mahallelerde de çalışmalar başlayacak. Baraklı’da yapılan çevre yolu sonrası yapılan Keles istikametindeki mahalle girişi hakkında sorunlar olduğu söyleniyor. Baraklı girişinin yan yoldan açılarak eski güzergahtan verilmesi talebini de Karayolları ile görüşüp ele alacağız. Baraklı halkının beklentisine cevap verme arzusundayız. Sıcak asfalt görüşmelerimiz devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi ile konuyu detaylı ele alacağız. Genişletilmiş iki yolumuz var. Harmanlan-Orhaneli bağlantısı ile Pınarcık – Dağdibi-Epçeler- Deliller yolu da genişledi ve bekliyor” diyerek yapılan yol çalışmaları hakkında detaylı bilgiler verdi. 

 Toplantı sonrası kısa bir sohbet imkanı bulduğumuz Mehmet Başkan, “Bizim kimseyle sorunumuz yok. Demokratik bir seçim süreci yaşadık. Şimdi yöremize hizmet zamanı. Mecliste dört partimiz var ve tüm üyeler birbirini bilen bu yörenin insanları. Dolayısıyla kavga edecek veya işi yokuşa sürecek durum yok. Görev süremizde yöremize ne gibi hizmet sunabiliriz bunun hesabını yapıyoruz” dedi. 

Umarım bu süreç böyle birlik içerisinde devam eder ve Keles kazanır. Ayrışma, kavga kime ne fayda getirmiş de, Keles’e getirecek…

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.