güncel

BURSA ADSH’DE DOKTOR BIÇAKLANMASI HAKKINDA BASIN AÇIKLAMASI

18/09/2019 tarihinde Bursa Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nde görev yapan Dt. Hamdi Gören’in bıçaklanması olayına karşı Bursa İl Sağlık Müdürlüğü’nün basın açıklaması şu şekildedir;

“18.09.2019 tarihinde saat 10:15 sularında Bursa Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi 18 yaşında olduğu tespit edilen bir erkek hasta, ağrıyan azı dişini çektirme sebebiyle Diş Hekimi Hamdi Göner’in kliniğine randevulu hasta olarak gelmiştir. Diş hekimi tarafından yapılan muayene sonucunda gerekli anestezi uygulaması yapılmış, apse tedavisi için reçete düzenlenmiş ve randevu oluşturulmaya karar verilmiştir. Bu işlem esnasında hasta ve hekim arasında tartışma ya da gerginlik olmamasına rağmen, hasta anlaşılmayan bir sebeple bir hamle ile Diş Hekimi Hamdi Gören’e bıçaklı saldırıda bulunmuştur. Olay hemen hastane idaresine haber verilirken, hekim Gören’e ilk müdahale hastane içerisinde yapılmış olup, beyaz kod verilmiştir. Saldırgan hastane güvenlik ekipleri tarafından kontrol altında tutulup,  emniyet mensuplarına teslim edilmiştir.

Diş hekimi Hamdi Gören, Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınmıştır. Hastane yetkililerinden alınan bilgiye göre, minimal pnemotorax olan Gören, yatırılarak tedavi altına alınmıştır.

 Olayla ilgili Sağlık Müdürlüğümüz tarafından suç duyurusunda bulunulmuş olup, hukuki süreç başlatılmıştır. Diş hekimimize yönelik gerçekleşen kabul edilemez bu menfur saldırıyı kınadığımızı belirtir, Sağlık Müdürlüğü olarak olayın yakın takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız”

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.