Yörem Güncel

Bursa Valisi Küçük: “Orhaneli yolunun 3 bölgesinde heyelan var”

Bursa Valisi Küçük: “Orhaneli yolunun 3 bölgesinde heyelan var”
25 okuma
25 Mayıs 2018 - 21:19

Bursa Valisi İzzettin Küçük, yaptığı açıklamada, Bursa-Orhaneli karayolunda şiddetli yağışların ardından 3 noktada heyelan meydana geldiğini söyledi.

Sağanak nedeniyle yaşanan sel sonucu kapanan Bursa-Orhaneli Karayolu’ndaki çalışmalar devam ediyor. Bursa-Orhaneli Karayolu üzerindeki Gümüştepe mevkiindeki yol ise trafiğe kapatıldı. Jandarma ekipleri, yolun sabaha kadar kapatıldığını belirtirken, ayrıca bölgeye ambulans da sevk edildi.

Bursa Valisi İzzettin Küçük de bölgeye geldi. Jandarma ekiplerinden bilgi alan Vali İzzettin Küçük, incelemelerde bulundu.

Küçük, tüm ekiplerin bölgeye sevk edildiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Üç ayrı noktada heyelan var. Müdahale ediyoruz şu anda, kepçeler, dozerler çalışıyor. Belediyemizin, Karayollarının, Orman Bölge Müdürlüğünün bütün ekipleri burada. AFAD, bütün alanı kontrol etti can kaybı, yaralı yok. Ama büyük heyelanlar tabii bunlar açmamız sabahı bulur. Üç ayrı noktada büyük bir heyelan var sonuçta. Araçlarda tabii otomobillerde tahribat var, kamyonlarda ama köylerde yıkım yok. Bazı araçlar çamura saplanmış, insanlar kaçmış, araçlar heyelanın içinde kalmış.”

POPÜLER FOTO GALERİLER

Yörem Güncel Gazetesi 2009 - 2019