Yörem Güncel

Bursaspor, sahasında Kasımpaşa’yı farklı mağlup etti

Bursaspor, sahasında Kasımpaşa’yı farklı mağlup etti
62 okuma
20 Mart 2016 - 19:05

Spor Toto Süper Lig Hasan Doğan Sezonu’nun 26.haftasında Bursaspor, sahasında Kasımpaşa’yı 4-1 mağlup etti

Bursaspor’a galibiyteti getiren goller, Sercan, Deniz (2) ve Popov(KK) geldi.

Bursaspor bu galibiyetle puanını 35’e çıkarttı ve 9. Basamağa çıktı. Kasımpaşa ise 37 puanda kaldı.

Maçtan Dakikalar…

90′ Son düdük geliyor… Bursaspor, Kasımpaşa’yı 4-1 mağlup ediyor…

90′ Ceza sahası içi sol çaprazından Bengali Koita sert bir şut çekiyor ancak kaleye paralel giden top doğrudan auta çıkıyor.

90′ Maçın sonuna oynanmamış süre olarak en az 3 dakika ilave ediliyor.

88′ Sağ kanattan Sercan Yıldırım’ın ortasına iyi yükselen Pablo Batalla arka direkte kafa vuruşunu yapıyor ancak top çok az farkla auta çıkıyor.

87′ Bursaspor üçüncü ve son oyuncu değişikliği hakkını kullanıyor. Emre Taşdemiroyundan alınırken, Cristobal Jorquera oyuna dahil oluyor.

84′ Kasımpaşa cephesinde oyuncu değişikliği gerçekleşiyor. Adem Büyük oyundan alınırken, Tunay Torun oyuna dahil oluyor.

84′ Kasımpaşa Andre Castro’nun golüyle durumu 4-1’e getiriyor.

84′ GOL! Kasımpaşa durmu 4-1’e getiriyor…

81′ Bursaspor cephesinde oyuncu değişikliği gerçekleşiyor. Bekir Yılmaz, Bakaye Traore‘nin yerine oyuna dahil oluyor.

80′  Bursaspor, Strahil Popov’un kendi kalesine attığı gol ile maçta durumu 4-0’a getiriyor. Strahil Popov, pasını kalecisi Andreas Isaksson’a göndermek istiyor ancak kale önünde Isaksson’un ayağı kayıyor ve top ağlarla buluyor.

80′ GOOOOOOLLLLL! Bursaspor 4. golü buluyor…

78′ Pablo Batalla’nın savunmanın arkasına gönderdiği uzun pasına hareketlenen Emre Taşdemir, altı pasın hemen önünde topu kontrol ettikten sonra sert bir şut çekiyor ancak top kalenin hemen üstünden auta çıkıyor.

76′ Bursaspor ilk oyuncu değişiklik hakkını kullanıyor. Tomas Necid, Deniz Yılmaz‘ın yerine oyuna dahil oluyor.

75′ Sağ kanatta Olivier Veigneau, rakibi Hajime Hosogai’ya yaptığı faul sonrasındasarı kartı gören isim oluyor.

74′ Adem Büyük, rakibi Aziz Behich’e faul yapıyor. Bu pozisyonun hemen ardındanVeysel Sarı hakem Kutluhan Bilgiç’e yaptığı itirazdan dolayı sarı kart ile cezalandırılıyor.

71′ Ceza sahası içi sağ çaprazında topla buluşan Sercan Yıldırım ortasını arka direğe doğru gönderiyor. Bu noktada Emre Taşdemir kafa vuruşunu yapıyor ancak top az farkla auta çıkıyor.

68′ Sağ taraftan Pablo Batalla köşe vuruşunu kullanmak için topun başına geçiyor. Batalla’nın, arka direğe doğru gönderdiği ortasında Şamil Cinaz şutunu çekiyor ancak top kaleci Andreas Isaksson’dan geri geliyor. Dönen topu iyi takip eden Şamil Çinaz tekrar şutunu çekiyor ancak bu sefer top savunmadan geri geliyor.

66′ Cea sahası dışı sol çaprazından Aziz Behich sol ayağıyla şutunu çekiyor ancak top farklı bir şekilde auta çıkıyor.

65′ Andre Castro’nun pasıyla sol kanatta hareketlenmek isteyen Yonathan Del Valle ofsayta yakalanıyor.

65′ Sağ kanattan Andre Castro ortasını penaltı noktasının hemen sağındaki Oscar Scarione’ye atıyor. Scarione, topun kontrolünü sağladıktan sonra şutunu çekiyor ancak top savunmadan geri geliyor.

63′ Sol kanatta topla buluşan Yonathan Del Valle yerden ortasını gönderiyor ancak savunmada Şamil Cinaz topu uzaklaştıran isim oluyor. Ceza sahası dışına açılan topu iyi takip eden Andre Castro kaleyi cepheden gören bir noktadan şutunu çekiyor ancak top farklı bir şekilde auta çıkıyor.

59′ Ricardo Faty’nin pasıyla topla buluşan Pablo Batalla ceza yayının hemen önünden kaleye şutunu çekiyor ancak top kalenin hemen yanından auta çıkıyor.

57′ Orta sahada hava topu mücadelesinde Adem Büyük, rakibi Bakaye Traore’ye faul yapıyor ve Bakaye Traore kısa süreliğine sakatlık geçiriyor.

57′ Sağ kanattan Tomas Sivok penaltı noktası üzerine doğru ortasını gönderiyor. Bu noktada Ricardo Faty kafa vuruşunu yapıyor ancak top az farkla kalenin üstünden auta çıkıyor.

56′ Ceza sahası dışı sol çaprazından Bakaye Traore, kaleye sert bir şut çekiyor ancak top Strahil Popov’dan geri geliyor.

54′ Ceza sahası dışı kaleyi tam cepheden gören bir noktadan Oscar Scarione sol ayağıyla yerden bir şut çekiyor ancak kaleci Harun Tekin bu şutu rahat bir şekilde kurtarmayı başarıyor.

51′ Orta sahada Ricardo Faty, rakibi Adem Büyük’e yaptığı faul sonrasında sarı kartile cezalandırılıyor.

46′ Kasımpaşa ikinci yarıya oyuncu değişiklikleri ile başlıyor. Abdullah Durak ve Vasil Bozhikov oyundan alınırken, Andre Castro ile Veysel Sarı oyuna dahil oluyor.

46′ Hakem Kutluhan Bilgiç ikinci yarının ilk düdüğünü çalıyor ve ikinci yarıya Bursaspor başlıyor.

İlk yarı sonucu: Bursaspor: 3 – Kasımpaşa: 0

45‘ İlk yarı sona eriyor…

45′ İlk yarının sonuna oynanmamış süre olarak en az 1 dakika ilave ediliyor.

45′ Sağ köşe gönderine yakın bir noktadan Sercan Yıldırım ortasını ceza yayının içine doğru gönderiyor. Bu noktada Deniz Yılmaz topun gelişine sağ ayağıyla şutunu çekiyor ancak top doğrudan auta çıkıyor.

42′ Bursaspor, Deniz Yılmaz ile maçta durumu 3-0’a getiriyor. Ceza sahası dışı sağ çaprazında topla buluşan Sercan Yıldırım, ara pasıyla topu Deniz Yılmaz’a atıyor. Deniz, ceza sahası içi sağ çaprazından sağ ayağıyla çok sert bir şut çekiyor ve takımının 3. golünü atmayı başarıyor.Sercan Yıldırım, golde asist yapan oyuncu oluyor.

42′ GOOOOOOOLL! 3 oluyor! Bursaspor Deniz Yılmaz’ın golüyle farkı 3’e çıkarıyor!

41′ Orta sahada top kapma mücadelesinde Oscar Scarione, rakibi Deniz Yılmaz’a faul yapıyor ve hakem Kutluhan Bilgiç Oscar Scarione’yi sarı kart ile cezalandırılıyor.

38′ Sağ kanatta kazanılan serbest vuruş için topun başına Yonathan Del Valle geçiyor. Del Valle, ortasını penaltı noktasının hemen önüne doğru gönderiyor. Bu noktada savunmanın arkasına iyi sarkan Hakan Arslan şutunu çekmeyi başarıyor ancak top az farkla auta çıkıyor.

35′ Maçın 3’te 1’lik geride kalırken Bursaspor Kasımpaşa kalesine 8 şut gönderdi 3 isabet sağladı. Kasımpaşa’nın isabet bulan şutu bulunmuyor.

34′ Ceza sahası içi sağ çaprazında topu önünde bulan Tomas Sivok kaleye sert bir şut çekiyor ancak top farklı bir şekilde auta çıkıyor.

31′ Sercan’a asisti yapan oyuncu Deniz Yılmaz oluyor.

31′ Sol kanatta topla buluşan Aziz Behich son çizgiye inmeden pasını hemen arkasındaki Deniz Yılmaz’a atıyor. Deniz, topun gelişine şutunu çekiyor ancak bu şut altıpasın hemen sağındaki Sercan Yıldırım’ın önüne gidiyor. Sercan’da topun gelişine sağ ayağının içiyle düzgün bir vuruş yapıyor ve topu filelere göndermeyi başarıyor.

31 GOOOOOLLLL! Bursaspor 2-0 öne geçiyor! Sercan Yıldırım’ın golüyle farkı 2’ye çıkarıyor.

26′ Sağ kanattan kazanılan serbest vuruş için topun başına Yonathan Del Valle geçiyor. Del Valle, ortasını arka direğe doğru gönderiyor ancak o noktada Adem Büyük, rakibi Şamil Cinaz’a faul yapıyor.

22′ Sercan Yıldırım’ın pasıyla ceza sahası içi sol çaprazında topla buluşan Emre Taşdemir sol ayağının dışıyla kaleye şansını deniyor ancak zayıf giden bu şutu kaleci Andreas Isaksson kurtarmayı başarıyor.

20′ Emre Taşdemir’in pasıyla topla buluşan Pablo Batalla ceza sahası dışı sol çaprazından sert bir şut çekiyor ancak top ters taraftan taca çıkıyor.

17′ Sağ tarafından kazanılan köşe vuruşu için topun başına Oscar Scarione geçiyor. Scarione’nin penaltı noktasına doğru gönderdiği ortasına iyi yükselen Adem Büyük kafa vuruşunu yapıyor ancak top farklı bir şekilde auta çıkıyor.

16′ Kazanılan serbest vuruş için topun başına Oscar Scarione geçiyor. Scarione’nin doğrudan kaleye çektiği şut az farkla auta çıkıyor.

14′ Ceza yayının hemen sağında Şamil Cinaz, rakibi Bengali Koita’ya yaptığı sert müdahale sonrasında sarı kart ile cezalandırılıyor.

10′ Bursaspor, Deniz Yılmaz’ın golüyle maçta 1-0 öne geçiyor. Orta sahanın biraz ilerisinde sağ kanatta topla buluşan Pablo Batalla derinlemesine pasıyla topu ceza sahası içerisindeki Deniz Yılmaz’a atıyor. Deniz, penaltı noktasının hemen sağında topun kontrolünü sağladıktan sonra yerden düzgün bir şut çekiyor ve takımını öne geçirmeyi başarıyor. Asisti yapan oyuncu Pablo Martin Batalla.

9′ Topu ağlara gönderen oyuncu Deniz Yılmaz. Deniz, Bursaspor formasıyla 2. golünü Kasımpaşa ağlarına gönderiyor.

9′ GOOOOLLLLLLLLL! Bursaspor öne geçiyor….

8′ Cristian Titi’nin tedavisi nedeniyle oyun kısa bir süreliğine duruyor.

4′ Sol kanattan kazanılan serbest vuruş için topun başına Pablo Batalla geçiyor. Batalla’nın ön direğe doğru gönderdiği ortasını savunma kafayla uzaklaştırmayı başarıyor.

2′ Maçın ilk atağı ev sahibi ekipden geliyor. Hızlı gelişen atakda ceza sahası dışı sağ çaprazında Sercan Yıldırım’ın pasıyla topla buluşan Ricardo Faty, sağ ayağıyla yerden bir şut çekiyor ancak top farklı bir şekilde auta çıkıyor.

1′ Kutluhan Bilgiç’in düdüğüyle zorlu 90 dakika başlıyor…

– Kasımpaşa cephesinde ise sakatlıkları devam eden Eren Derdiyok, David Pavelka, İsmail Ayaz ve Kenneth Omeruo zorlu Bursaspor deplasmanında 18 kişilik kafileye dahil edilmeyen isimler oluyor.

– Ev sahibi ekipde sakatlıkları bulunan Serdar Aziz, Erden Özgenç ve kart cezası olan Miroslav Stoch ile Jem Karacan bu mücadelede yer alamayacaklar.

– Bursaspor ise 10 galibiyet, 2 beraberlik ve 13 mağlubiyet ile topladığı 32 puanla 11. sırada bulunmaktadır.

– Kasımpaşa bu sezon 10 galibiyet, 7 beraberlik ve 8 mağlubiyet ile elde ettiği 37 puanla 8. sırada yer alıyor.

– Timsah Arena stadyum’unda saat 16:00’da oynanacak olan bu mücadeleyi hakem Kutluhan Bilgiç yönetecek.

Kadrolar

Stat: Büyükşehir Belediye Stadı

Hakemler: Kutluhan Bilgiç, Baki Tuncay Akkın, İbrahim Bozbey, Cevdet Kömürcüoğlu, Caner Ak, M.Fatih Gökçe

Bursaspor: Harun Tekin, Hajime Hosogai, Şamil Çınaz, Tomas Sivok, Aziz Behich, Ricardo Faty, Bakaye Traore, Pablo Batalla, Sercan Yıldırım, Deniz Yılmaz, Emre Taşdemir

Yedekler: Mert Günok, Dany Nounkeu, Cristobal Jorquera, Bekir Yılmaz, Tomas Necid, Balazs Dzsudzsak, Tom De Sutter

Teknik Direktör: Hamza Hamzaoğlu

Kasımpaşa: Andreas Isaksson, Venkov Popov, Cristian Tarouco, Vasil Bozhikov, Olivier Veigneau, Abdullah Durak, Hakan Arslan, Oscar Scarione, Adem Büyük, Yonathan Del Valle, Bangaly Fode Koita

Yedekler: Ramazan Köse, Veysel Sarı, Hamit Yıldırım, Andre De Castro, Ferhat Kiraz, Tunay Torun, Malki

Teknik Direktör: Rıza Çalımbay

– Notlar

ÜSTÜNLÜK BURSASPOR’DA

Bursaspor ile Kasımpaşa kupa ve özel maçlarında bugüne kadar 24 kez karşı karşıya geldiler. Bu maçlarda Bursaspor 17, Kasımpaşa ise 4 galibiyet alırken, 3 mücadele ise beraberlikle sonuçlandı. Bursa’da oynanan 10 maçta ise Bursaspor 8 galibiyet, 1 beraberlik, 1 yenilgi aldı.

BURSASPOR’DA CEZALI VE EKSİK ÇOK

Yeşil beyazlılarda yarınki mücadelede kart cezalıları Jem Paul Karacan ile, Miroslav Stoch forma giyemeyecek. Kaptan Serdar Aziz, Erdem Özgenç, Furkan Soyalp sakatlıkları nedeniyle takımdaki yerlerini alamayacaklar.

Türkiye Futbol Federasyonu Hasan Özbulut, Bülent Kantar ve Selçuk Küçükoğlu’nun başkanlığında gerçekleşen toplantıya Bursaspor’u temsilen Genel Müdür Erhan Başoğlu katıldı.

Toplantıda alınan kararlar doğrultusunda Bursaspor müsabakaya “Efsane Çubuklu” forma, beyaz şortuyla, konuk takım  Kasımpaşa ise kırmızı formasıyla sahada olacak.

Stadyumun kapıları seyirci girişine saat 14:00’da açılacak. Maç saatinde Bursa’da havanın bulutlu ve sıcaklığın 12 C olması bekleniyor.

Kızılay Web Banner 336X280

Yörem Güncel Gazetesi 2009 - 2019

istanbul escort porno izleporno film ,escort istanbul ,bakirkoy escort ,hd porno ,porno izle ,sex hikayeleri ,film izle ,evden eve nakliyat ,youtube mp3 ,