Büyükorhan Yöreden

BUZAĞILARI GELECEĞİMİZE EMANET EDİYORUZ

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından desteklenen Buzağıları Geleceğimize Emanet Ediyoruz Geleceğimizi Kazanıyoruz’ projesi kapsamında İlçemiz Büyükorhan’da 38 çocuğa verilen eğitim sona erdi. Düzenlenen törenle, Buzağı Bakım Uzmanlarına sertifikaları ve armağanları verildi.

Büyükorhan Çok Programlı Anadolu Lisesi Toplantı Salonu’nda düzenlenen sertifika törenine Kaymakamımız Yavuz ARSLAN, Bursa İl Tarım ve Orman Müdürü Hamit AYGÜL, Bursa Büyükşehir Belediyesi Tarım Komisyonu Başkanı Selahattin KÜLCÜ, Büyükorhan Belediye Başkanı Ahmet KORKMAZ, Ziraat Odaları İl Koordinasyon Başkanı Raif DÖNER ile vatandaşlarımız ve kursiyerler katıldı.

Proje ile hayvancılığı canlı tutmayı, ekonomik kayıplarının önüne geçmeyi ve genç neslin hayvancılığa ilgi duymasını sağlamayı, bunların yanı sıra köylerdeki tarım ve hayvancılığın sürdürülerek, üretim sürecinin daha bilinçli ve teknik düzeyde ilerletmeyi ve köy hayatını cazip hale getirilmesi hedeflenmektedir. Proje kapsamında, 7. ve 8. sınıf öğrencilerinden oluşan 38 genç için iki grup oluşturuldu. Bu gruplara, Uludağ Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Sütaş Eğitim Merkezi ile il ve tarım ilçe müdürlüğü uzmanları tarafından eğitim verildi.

Açılış konuşmalarının ardından Bursa İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli Proje Yürütücüsü Veteriner Hekim Gözde COŞKUNSERÇE tarafından Projenin sunumu gerçekleştirildi.

Tören Buzağı Bakım Uzmanı sertifikalarının ve armağanların dağıtıldıktan sonra sona erdi.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.