Manşet Yazarlar Yöreden

Dağ Der yeni bir hikaye yazmalı!..

Bu gün ülke gündemini oluşturan Bebek bezi fiyatlarını ne de, Bursa’nın ve Dağ Yöresinin göz bebeği Dağ Der’de ne olduğunu değil, ne olmadığını yazmak istiyorum A Dostlar…

Daha dün gibi hatırladığım Sait Acar, Tahir Yılmaz, Ali Şahin, Bilgin Seymen, Cemil Ünsal, Prof.Dr. Ali Kaya, Yüksel Acar,Mustafa Kahraman, Mustafa Bay, Yüksel Yaşar ve en önemlisi DKM adına sırtında kereste taşıyan Erkan Aydın vekil ile Baş Müdür İsmail Fedai ile yönetimine benim gibi bu yörenin de bir teşekkür borcu olduğunu düşünüyorum.

Eğrisi ile doğrusu ile 34 yıllık bir heyecanın ve isteğin ürünü olan Dağ Der bu günler de yapamadıkları ile Köy derneklerinin gerisinde kalmış bir görüntü çizmekte.

Oysa ki Dağ Der demek heyecan demek, gelecek demek, Kültür demek, gelenek demek, görenek demek ve en önemlisi gelecek nesiller demek.

İçindeki ufak tefek parazitlere rağmen Başkan Yaşar Türk’ün elinde güzel bir kadro olduğunu düşünenlerdenim.

Yaşar Başkanın bir an önce bu yöreyi heyecanlandıracak yeni bir Dağ Der hikayesine imza atması çokta zor olmasa gerek A Dostlar…

Ali Nur Aktaş’ın bile BESAŞ’ın sütlerini Çocuklara bedava dağıttığı bu günlerde Yaşar Başkan’da pekala Salı Danışıkların da Bisküvi arasına lokum

dağıtarak yeni hikaye yazabilir A Dostlar..

Son olarak siyaset düşünenlerin koşarak geldiği değil, bu yöreyi düşünerek gerçek hikayeler yazarak Dağ Yöresini heyecanlandıracak kişilere ihtiyacı var A Dostlar..

Öngörüm ise Nisan- Mayıs aylarında Dağ Der Olağan üstü genel kurula gider, Türkiye’de 2020 Ekim- Kasım gibi genel seçime gider.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.