Yöreden

DAĞ-DER’de Bayramlaşma Geleneği

DAĞ-DER’de 32 yıllık bayramlaşma geleneği devam etti. DKM’de düzenlenen bayramlaşmaya çok sayıda siyasetçi, bürokrat ve vatandaş katıldı. Burs için açık arttırmaya çıkartılan koçun sahibi 2100 TL ile Bursa Ak Parti Milletvekili Osman Mesten oldu.

Bayramlaşmada yapılan konuşmalardan satırbaşları;

DAĞ-DER Başkanı Yaşar Türk

Programımıza katılan tüm siyasetçi,bürokrat,STK ve hemşehrilerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Geleneksel olarak her bayram sonrası ki Salı günü bayramlaşmamızı gerçekleştiriyoruz. 32 Yıllık geleneğimizi, özünü, çizgisini hiçbir şekilde değiştirmemiştir. DAĞ-DER, Bursa’nın en gözde STK’ların başında geliyor çünkü Yörük- Türkmen kültürünü en iyi yansıtmaya çalışan bir dernek. Gelenek ve görenekleri ile  kocaman  bir çınardır. Birlik ve Beraberlikten söz edilemeyen bir medeniyetin yükselmesi mümkün değildir. Dağ yöresi insanımız yetişmişlik seviyesi ile birlikte hem nicelik hem de nitelik bakımından hak ettiği yerlerde olacaklar. Yaptığımız faaliyetler ile göz doldurduğumuzu yapacağımız diğer etkinlikler ile de bu çizgimizi korumaya devam edeceğimize inanıyorum. DAĞ-DER Olarak ’’ Bir öğrencide sen okut ‘’projemize hemşehrilerimizden destek istiyorum. Dedi.

Büyükorhan Belediye Başkanı Ahmet Korkmaz;

Tüm Hemşehrilerimizin geçmiş kurban bayramlarını tebrik ediyorum. Cenab-ı hak birlik ve beraberlik içerisinde  sağlık ve sıhhat içerisinde nice bayramlar görmeyi nasip eylesin. Tüm hemşehrilerimize selamlar ve saygılar iletiyorum dedi.

Keles Belediye Başkanı Mehmet Keskin;

DAĞ-DER’in geleneksel olarak düzenlediği bayramlaşma törenimize katılanların geçmiş bayramını kutluyor, Günlerimiz mutlulukla dolsun iyi akşamlar diliyorum dedi.

Ak Parti Bursa Milletvekili Osman Mesten,

DAĞ-DER’in geleneksel olarak düzenlediği bayramlaşma töreninde aralarında olmaktan mutluluk duyduğumuz hemşehrilerimiz ile bir araya gelmenin mutluluğu içerisindeyim. Tüm hemşehrilerimizin geçmiş kurban bayramını kutluyor sağlık,mutluluk ve huzur diliyorum dedi.

AK Parti Bursa il başkanı Ayhan Salman

Geleneksel Bayramlaşma töreninin bulunmaktan mutluluk duyuyorum. Osmanlı’nın başkenti, dünyaya hakkı adaleti taşıyan medeniyeti Bursa’dan yaymaya başladı. Sizlerle beraber Bursa’nın geleceğini sizlerle beraber inşa etmekten ve  inşallah önümüzdeki süreçte de çok daha güçlü bir Bursa’yı inşa etmekten Birlik ve Beraberlik içinde bu şehirde yaşamaktan mutluluk duyuyorum. Rabbim bizleri birlik ve baraberlikten ayırmasın. Geçmiş bayramınızı kutluyor ve iyi akşamlar diliyorum dedi.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.