Yörem Güncel

Dağ yöresi Bozbey ile kalkınacak

Dağ yöresi Bozbey ile kalkınacak
Avatar
Ersin Yaşar( ersinyasar80@gmail.com )
30 okuma
26 Şubat 2019 - 22:06

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, il genelindeki ziyaretlerine tüm hızıyla devam ediyor. Bozbey dağ yöresinde de temaslarda bulunmaya başladı. İlk olarak Büyükorhan’a gitti. Bölgedeki sivil toplum kuruluşları ve esnafı ziyaret eden Bozbey, büyük ilgi gördü. Dağ yöresine ait projelerini anlatan Bozbey, özellikle tarım, hayvancılık üzerine gerçekleştireceği çalışmaları anlattı. Göçü önleme, sosyal donatı alanlarını arttırma, istihdam gibi konulara büyük önem veren Bozbey, kooperatifçilik ve ürün çeşitliliğini de sıkça dile getirdi. Bozbey geçen hafta Salı günü de Orhaneli’ye gitti. Bursa’nın en çok göç veren ilçelerinden biri olan Orhaneli’nde temaslarda bulunan Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, “Orhaneli ilçesini, değerleriyle birlikte göç alan bir kent haline getireceğiz. Orhaneli’de değişimin başlayacağı gün bugündür” dedi.

Kente göçün önlenmesi için, değerlerin ön plana çıkarılması gerektiğini vurgulayan Bozbey, Orhaneli’nin değerlerini gün yüzüne çıkararak bu yörede yaşayanların gelirlerinin artırılacağını söyledi. Mustafa Bozbey, “Orhaneli ilçemizin çok önemli değerleri var. Öncelikle bir tarihi bir hikayesi var. 1920’li yıllarda Kurtuluş Savaşı mücadelesinde bu yörenin insanı cebinden para toplayarak devletine 2 adet uçak satın alıp vermiştir. Orhaneli ilçemizi anlatırken buradan başlamak lazım” diye konuştu.

Keles Bozbey’i bağrına bastı

Bozbey’in Cuma günü durağı ise Keles oldu. İttifak adayı netleşen Keles’te temaslarda bulunan Bozbey oldukça ilgiyle karşılandı. Meşaleler eşliğinde Keles girişinde karşılanan Bozbey, gün boyu gerçekleştirdiği temaslarla gövde gösterisi yaptı. Keles’te ittifak adayı Ali Işık’a destek veren Bozbey, Keles’in de 31 Mart sonrası Ali Işık ve kendisiyle gülümseyeceğini vurguladı. Bozbey yörede tarım ve hayvancılık adına gerçekleştireceği projelere değindi. Sorunları iyi bildiğini söyleyen Bozbey, kooperatifçilik, ürün çeşitliliği, toprak analizi ve desteklemelerle yöreyi canlandıracaklarını söyledi.

Bozbey’e Keles’te türkü sürprizi

Keles’te gün boyu sıcak şekilde karşılanan Bozbey, bir de sürpriz ile karşılaştı. Keles’in sevilen seslerinden Ersan Özdemir, esnaf ziyareti sırasında Bozbey’e bir sürpriz yaptı. Ersan Özdemir Mustafa Bozbey’in orjinali dağ yöresine ait olan seçim şarkısını kendi düzenlemesiyle çalıp söyledi. Ersan Özdemir’in Keles ve Bozbey’e göre uyarlanmış türküsü Mustafa Bozbey ve beraberindekiler tarafından büyük beğeni topladı. Mustafa Bozbey mutluluğunu dile getirerek Ersan Özdemir’e teşekkür etti.

Mustafa Bozbey önümüzdeki günlerde de Harmancık ilçesine giderek temaslarda bulunarak projelerini anlatacak.

Keles Millet İttifakı’nda ‘Son kararım Ali Işık’ dedi

31 Mart’a sayılı günler kala seçim heyecanı giderek artıyor. Adaylar meydanlara indi ve halka dokunmak için elinden geleni yapıyor. Herkes yapacaklarını seçmene anlatmak için işe koyuldu. AK Parti adayları iktidar olmanın verdiği özgüvenle çalışırken, muhalefet cephesi de iddialı isim ve kampanyalarla yürüyor. Hemen hemen birçok yerde adaylar artık belli. Bu ara meclis üyelikleri için de sıralama telaşı yaşansa da halk adaya bakıyor. Birçok yerde aday belli dedik ama Keles bu kez adayları belirlemede ince eleyip sık dokudu. AK Parti Adayı Mehmet Keskin olarak açıklandı ama Millet İttifakı adayı oldukça geç açıklandı. İYİ Parti’nin aday çıkartacağı Keles’te süreç oldukça sancılı geçti. Parti içi oylamada Ali Işık ismi öne çıkmıştı ancak Hüseyin Ekmekçi ismi gündeme düştü. Keles’in köklü isimlerinden Ekmekçi halk tarafından yeterli desteği göremeyince ibre Ali Işık’a tekrar döndü. Bu süreçte yaşanan istifalar, halkın özellikle sosyal medyadan Hüseyin Ekmekçi tepkisi Keles’te gündeme bomba gibi düştü. Neyse ki artık Keles “Son kararım Ali Işık” dedi. Keles’in sevilen isimlerinden Ali Işık hizmet için elini taşın altına koyduğunu ifade ediyor. Keles’in merkeziyetçi aday anlayışını kırmak için kolları sıvayan Ali Işık, esnaf olmasının da etkisiyle geniş çevresinden destek istiyor. Keles’in değişime ihtiyacı olduğunu dile getiren Ali Işık, “Ben halkın ve dostlarımın teveccühü ile bu göreve talip oldum. Tüm yörede olduğu Keles’te de halk mutsuz. Keles’te yönetim anlayışının değişmesi şart. Keles’i de gülümsetmek ve hizmetlerden hak ettiği payı alması için elimizi taşın altına koyuyoruz” dedi.

Yeni bir ekiple yola çıkmayı amaçlayan Ali Işık, Keles’i karış karış dolaşıp tüm halka dokunacağını belirtiyor.  Ne diyelim. Yöremiz adına hizmet eden ve etmek adına yola çıkan herkese teşekkürü ediyorum.

Bir kez daha hatırlatalım. Bursa ve yöremiz adına kim faydalı hizmetler yapacaksa kazanan o olsun…

POPÜLER FOTO GALERİLER

Yörem Güncel Gazetesi 2009 - 2019