Yazarlar Yöreden

Değişmelimiyiz ?..

Bu sıralar ‘’Değişmeliyiz’’ kelimesini çok duyuyorum herkes de bir değişim ve dinamizimin olmasını görmek mutluluk verici

Peki neyi değiştireceğiz ?

Değişimden bahsetmek güzelde, kimse neyi değiştireceğimizi veya neden değiştireceğimizi söylemeden amaçsızca değişimden bahsetmesi abes geliyor. Bende bu değişim sözcüğünden etkilenerek arabamı değiştirmeye karar verdim. Güzelce yıkadım ve kuruladım, düğünlerde ki damadın kız kardeşi gibi oldu arabam. Amacım  eski kasa arabamı satıp yerine yenisini almaktı. 1 Ay boyunca ünlü bir sitede yayınlanan ilanıma binlerce kişi baktı ve yüzlerce mesaj geldi. Gerçekten almak isteyen kaç kişi vardı diye sorarsanız 0. Elimdeki eski kasa arabamı satamayınca doğal olarak yeni bir araba almakta mümkün olmadı. Düşündüm ki insan değişim isterken elindeki bulgurdan da olmamalı ,hem ben eski seviyorum zaten eskiler değerli olmasa tüm dünyada neden Perşembe günleri deli gibi tbt paylaşımları olsun değil mi, diyerek belki de kendimi avuttum.

 Değişim yapmak güzel de insan ne istediğini bilmeli önce, halk arasında yaygın olarak kullanılan bir daha mı geleceğiz dünyaya mantığı yerine yaşadığımız zaman boyunca sadece mutlu olduğumuz şeyleri yapmalıyız. Nasıl mı ?

Sonuçlarına katlanarak…

Sevmediğiniz bir yemeği yemezseniz aç kalmayı göze alarak mutlu olursunuz çünkü başka türlü değişim gösteremez ve değişimi önce kendinizden başlatmalısınız. Değişen küresel ekonomide Türkiye’nin durumu şuan için pek parlak gözükmüyor, nerdeyse tüm sektörlerin ham maddelerini ithal eden bir ülkenin ekonomisinin ileriye gitmesi zaten pekte mümkün gözükmüyor. İthal’e dayalı sanayi üretimi ve gıda ve kırmızı et ülkemizde ki değişimi pekte mümkün görmüyor. Sonuçlarına katlanarak ülkemizde gıda,tarım,hayvancılık ve sanayide köklü değişim ihtiyacımız olduğu aşikar.

Berber Timur

Tahtakele meydanına sırtınızı verdiğiniz zaman direk karşınıza çıkıverir bizim Timur ağabey, çok yaşlı değildir ve nostaljik usturaları filan da yoktur. Dükkanında müzik yerine genelde ekonomi ağırlıklı haber kanalları açıktır. Genelde dükkana girenler Timur abiye serzenişte bulunur çünkü sırayla tıraş ettiği için sıra uzadıkça uzar, hem fiyakalı hem eskiden olduğu gibi yanlardan al üstlerden kalsın traşı da yapabiliyor üstelik. Geçenlerde geçirdiği ufak operasyondan ötürü Timur Ağabey’e şifalar diliyorum…

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.