Yörem Güncel

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

Ersin ağam neden Katar’da?

Ersin ağam neden Katar’da?
Avatar
Şinasi Kerem( sinasikerem@gmail.com )
25 okuma
17 Ocak 2019 - 9:00

Ersin ağam (Yılmaz) hiç kuşkusuz Keles’in genç kuşağının  parlayan yıldızlarından.

Sosyal, siyasi, ekonomik, kültürel yönden ilçeye katkı koyarken eğitim anlamında da Bursa’nın köklü eğitim kurumlarında birinin başında bulunuyor.

Geçtiğimiz günlerde Keles’in bazı köylerinde okuyan öğrencilerin okullarına masa tenisi gibi çeşitli ihtiyaçlarını da sessiz sedasız gönderdi.

Şimdi de Katar’dan ses verdi. Alamanya’ya giderken “Şinasi sen de gel accık kendini geliştirirsin” dese de ben gidemedim. Ama ne yalan söyleyem, Katar’a giderken söylemedi. Ordan Katarlı dostlarım Ersin hocamın fotoğraflarını atınca içimden çok gızdım. “Sen göresin, benim gibi bir adama yapılır mı? Yazacam bunu gasteye” dedim kendi kendime. Şimdi de yazıyorum. Kendisi sosyal medyada bile paylaşmamışken ben bu güzel ama kıskandığım fotoğrafları kıymetli okurlarımla paylaşıyorum.

Arkadeş; biz belediye başkanları, adayları, siyaset, seçim derken vallahi zamanımızı boşa geçiryoz. Ağam gitmiş Katar’a Jose Mourinho ile görüşmüş. Türk Okulu’nu incelemiş, Katar İslam Eserleri Müzesi’ni ziyaret edip Keles için, Bursa için çeşitli notlar almış.

Hatta iki Kelesli’ye daha denk gelip, Dağder şubesini açmayı düşünmüşler.

Şinasi bu yazıları yazarken aklından türlü cinlikler de geçiyor, ulen dedim Ersim ağam başkan olsaydı Jose Mourinho Keles Spor’un başına geçerdi, eğitim, sağlık, sosyal alanlarda modernleşirdik, müzelerimiz olurdu. Beybazarı’na değil de Katar’a geziler yapardık. Bu arada duyduğuma göre Keles’in Ferguson’u Ali Duman da sosyal medya hesabından Elazığ’da Elazığspor’la görüşmelere başladığını Başkan Mehmet Teke’ye bildirmiş. O da kendisine “Gelme bu taraflara zangoçç” diye esprili bir cevap yazmış. Bu gelişme karşısında “Mourinho hamlesi gelir mi?” diye de heyecanlandım, galbim çok çarptı.

Ağam bizim ufkumuzu aç, bizi de Alamanya’lara, Hollandalara, Katarlara götür. Ben Şinasi, Orhaneli-Keles-Harmancık-Büyükorhan-Bursa arasında bozuk yollarda gidip gelmekten kısır döngüye girdim.

 

 

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Yörem Güncel Gazetesi 2009 - 2019