Manşet

GRAFİK TASARIM EVİ ŞEKİLLENİYOR

Bursa Grafik Tasarımcılar Derneği üyeleri aylık olağan toplantılarına üyeleri ve meslektaşlarıyla birlikte devam ediyor.

 

 

Ördekli Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıda iki yıllık faaliyetlerini anlatan Başkan Serkan Beyoğlu, Grafik Tasarım Evi projesinin içeriğinin şekillenmeye başladığından bahsetti. Merakla bekenen projenin yakın zamanda yetkili kurumlarla görüşeceklerini kaydeden Beyoğlu, “Bursa’da mesleğimizle ilgili herhangi bir bina yok. Biz bu eksikliği “Grafik Tasarım Evi” ile doldurmak istiyoruz. Bu binanın içinde, eğitim sınıfı, sergi salonu, seminer salonu, kütüphane, okuma odası, kafeterya ve müze gibi bölümler olacak. Vatandaşların Bursa’da çıkan günlük ya da süreli yayınları (gazete, dergi, bülten) vb. okuyabilecekleri bir okuma odası, grafik tasarım mesleği ile ilgili bütün kitap, dergi ve çalışmaların bulunacağı bir kütüphane, grafik tasarımcı adaylarının yetiştirilmesi için eğitim sınıfı olan bir binadan bahsediyorum. Aylık toplantı ve seminer düzenleyebileceğimiz seminer salonu ve öğrencilerin çalışmalarını sergileyebileceği bir sergi salonu da olacak. Bu projeyi en kısa zamanda yetkililerle görüşüp hayata geçirmeyi planlıyoruz.” diye konuştu.

 

DİĞER PROJELER

Başkan Serkan Beyoğlu, Grafik Tasarım Evi haricinde diğer projelerinden de söz etti.  Bunlar, Grafik Tasarım Ödül Töreni, Grafik Tasarım Zirvesi, Grafik Tasarım Dergisi ve Avrupa Birliği projeleri. AB projeleri ile ilgilenen ve bu konuda yurtdışı araştırmalar yapan Beyoğlu, önümüzdeki sene yurtdışındaki stratejik ortaklarla birlikte bir proje hazırlayıp mesleklerindeki yenilikleri yerinde incelemeyi ve öğrenmeyi hedefliyor. Grafik Tasarım Zirvesi’nde ise Bursa ve Türkiye’deki mesleğin duayenlerini meslektaşları ile biraraya getirmeyi planlıyor.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.