Yörem Güncel

Hasan Başkanın koltuğu sallanıyor mu?

Hasan Başkanın koltuğu sallanıyor mu?
Avatar
Şinasi Kerem( sinasikerem@gmail.com )
36 okuma
06 Temmuz 2017 - 22:51

Eski bir Büyükorhan’lı siyasetçi dostum söylemişti de o gün algılayamamıştım!

Şinasi kardeşim Büyükorhan’da siyaset yapmak, Türkiye’nin en büyük ilçelerinden olan Osmangazi’de siyaset yapmaktan daha zordur.

Gerçekten bu gün anlıyorum ki Büyükorhan Ak Parti İl teşkilatını en çok üzen ilçe konumunda.

ÖNCE İMAR HASAN BAŞKAN

Büyükorhan Belediyesine ait düşük parsel statüsündeki arsaların çok düşük bedeller ile Büyükşehir personeline en az 50 bin Lira yapacak 68 metre kare yerin 2400 lira gibi düşük bir bedel ile satışının yapılması Hasan Başkanı bir hayli zora sokmuş anlaşılan, konu Ak Parti İl Başkanı Cemalettin Toruna kadar intikal etmiş. E eee Cemalettin Başkan bir hukukçu iddia odurki Hasan Başkanı arayarak hemen bu yanlışı düzeltmesini söyler.

Şimdi Hasan Başkan yaptığı yanlışı düzeltmeyle uğraşa dursun biz gelelim Büyükorhan Belediyesindeki diğer yanlışlara.

Geçmişte hiç bir belediye başkanının 1 kat bile imar vermediği yere 4 kat imar verilmesini mi yazalım yoksa ilçe içindeki yolun yok sayılarak kapatılmasını mı yazalım?

GÜNEŞ ENERJİSİNDE SORUN VAR HASAN BAŞKAN

Büyükorhan’ın büyük umutlarla beklediği GES projesi sorunlu başladı.

Büyükorhan belediyesi ile ortak proje yürütülen şirket yönetim kurulunda Büyükorhan Belediyesi meclis üyesinin olması yapılan anlaşmanın Belediyeler yasası gereğince iptal edilmesini gerektirmektedir.

Keza yasa açık hiç bir belediye meclis üyesinin  bırakın kendisinin ihaleye girmesini birinci derece akrabalarının bile ihalelere girmesini yasaklamaktadır.

Büyükorhan Belediyesi’nin GES projesinin uygulanacağı alan olan cuma pazarında aylardır sürdürdüğü kesim çalışmalarında yaşanan skandallarında ardı arkası gelmedi ve sonuçta davaların peş peşe gelmeye başladığı bilinmekte.

Bir kurumun tapulu kesim yaparken Hazine yeri, Orman işletmesine ait olan yer ile birlikte bu yere sınırı olan komşu parsellerin imzasının ve rızasının alınması gerektiğini geçte olsa öğrenmiştir sanırım Hasan Başkan.

Kaldı ki ihale şartnamesinde bu yerin şirkete Belediye araçları, Karayolları araçları çalıştırılarak teslim edileceği yönünde bir hüküm olup olmadığını ve önemlisi de böyle bir kesim işini Büyükorhan Belediyesinde çalışan bir kişiye yaptırmasının ne kadar doğru olup olmadığını Hasan Başkana defalarca sormak istedik ancak Başkanın yoğun Ankara trafiğinden kendisine ulaşamadık.

Büyükorhan Belediyesinde sorunları şimdilik bir kenara bırakalım birazda siyasi kulis yapalım.

Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’e yakınlığı ile bilinen Büyükorhan’lı Nazım Maral’ın Büyükorhan’da villa satın aldığı yönündeki iddaalar siyasi kulislerde Büyükorhan Belediye Başkanlığı için bir adım olarak algılandı.

 

 

Yörem Güncel Gazetesi 2009 - 2019