Manşet Orhaneli Spor Yöreden

ORHANELİSPOR EVİNDE KAYIPSIZ

Süper Amatör ligi B.Grubu karşılaşmasında Orhanelispor konuk ettiği İ.Gençlergücüsporu çetin geçen bir mücadele sonunda 3-1 mağlup ederek puanını 9’a çıkarttı.
Sağanak yağmur altında başlayan karşılaşmaya Orhanelispor henüz 2.ci dakikada öne geçti.
Uzun bir sakatlıktan sonra yeşil sahalara dönen genç Metehan ilk topla buluşmasında akıl dolu ara pasıyla topla buluşturduğu Yusuf perdeyi açan golü kaydetti 1-0.
Şok golden üzerinden atan İ.Gençlergücüspor geliştirdiği çok sayıda fakat başarılı Orhanelispor savunması karşısında sonuçsuz ataklarından sonra 34.dakikada sahneye Orhanelisporun başarılı golcüsü Aykut sahneye çıktı.
Sağdan kazanılan serbest vuruşunu kullanan Orhanelispor kaptanı Nezih’in sert şutundan kaleci Melih’ten dönen topta fırsatçılığını konuşturan Aykut skoru 2-0 yaptı.
İkinci yarıya daha iyi başlayan taraf konuk İ.Gençlergücüspor oldu.
56.dakikada ceza alanına topla giren Bahadır’ı düşüren Erdinç penaltıya neden oldu. Penaltıyı kullanan Canpolat topu kalecinin solundan filelere gönderdi ve farkı bire indiren golü kaydetti 2-1.
Oyun üstünlüğünü sürdüren konuk İ.Gençlergücüspor bir çok gol pozisyonunda Orhanelispor defansını ve günün başarılı ismi kaleci Ümit’i bir türlü aşamadı.
Karşılaşmanın son bölümünde defans faktörünü geri plana iten İ.Gençlergücüspor ender gelişen ev sahibi atakları karşısında hazırlıksız göründü.
88.dakikada yine gelişen ani bir Orhanelispor kontratağında golcü Aykut öne çıkan kalecinin üzerinden şık bir aşırtma vuruşuyla karşılaşmaya son noktayı koydu 3-1.
Bu skorla sezonun geriye kalan dördüncü hafta sonunda Orhanelispor üçüncü galibiyetini alırken zirve iddiasını sürdürdü.
SAHA: ORHANELİ İLÇE
HAKEMLER: Metin Hacıoğlu (8), Serkan Kaya(8), Taşkın Öz(8)

ORHANELİSPOR: Ümit(8), Erhan GÜLSOY (8), Erdinç (7),Muaz(8),İdris(7),Metehan(8)dk.26 Şener(7)dk.58 Erhan Oral(7 ),Yusuf (8) , Ruhi(7),Aykut(8), Nezih(7),Burakbey(7)dk.90 Rahmi
İ.GENÇLERGÜCÜ: Melih(5),Caner (5),Doğukan(4), Mehmet(4),Muhammed Balcı(5),Armağan (5),Yunus(6),Tunahan(5)dk.46 İbrahim (5)dk.68 Enes(6), Canpolat(6), Muhammed Karalı(5),Bahadır(6)
GOLLER: dk.2 Yusuf, dk.34,88 Aykut (ORHANELİSPOR) dk.56 Canpolat(P)( İ.GENÇLERGÜCÜ)
SARI KARTLAR : dk.14 Nezih dk.57 Erdinç,dk.90 İdris,dk86 Burakbey (ORHANELİSPOR) dk. 86 Canpolat,dk.90 Armağan (İ.GENÇLERGÜCÜ)

Yüksel Eşen:Spor Müdürü (Orhaneli)

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.