Manşet

YILDIRIM’IN BAHAR ÇİÇEKLERİ RENGARENK

Yıldırım Belediyesi fiziki projelerinin yanı sıra sosyal belediyecilik hizmetleriyle ilçeyi her geçen gün biraz daha zenginleştiriyor.

 

Kişi başına düşen yeşil alan miktarını sürekli artıran Yıldırım Belediyesi yenilediği ve hizmete yeni açtığı parklarla bu yıl baharı daha yeşil karşıladı. Mor, beyaz, sarı, pembe renklerin hakim olduğu ve bir hafta içinde yüz bin çiçeğin dikileceği çalışmalar daha renkli bir Yıldırım için bahar ve yaz ayları boyunca da devam edecek. Toplam 343 adet oyun ve dinlenme parkının bulunduğu ilçede, Park Bahçeler Müdürlüğü temizlik, bakım ve onarım gibi çalışmaları da rutin olarak sürdürülüyor.

 

‘YILDIRIM’A NEFES ALDIRIYORUZ’

 

Yıldırım’da kentsel dönüşümün içinde yeşil alanların çoğaltılmasının da yer aldığını dile getiren Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali; “Hazırladığımız kentsel dönüşüm projelerinin büyük bölümü yeşil alandan oluşuyor. Yeşil alanlar ve parklar bir şehrin can simididir. Bu nedenle her yıl mevcut park sayımızı artırıyor, yeşil alanlarımızı çoğaltarak Yıldırım’a nefes aldırıyoruz” dedi. Çiçeklerin dikilmesi kadar korunmasının da önemli olduğunu vurgulayan Başkan Edebali, vatandaşlardan duyarlılık beklediklerini belirterek, “İlçemizde yeşil dokuyu artırarak, şehrin daha rahat nefes almasını sağlamak istiyoruz. Daha yeşil bir çevre için vatandaşlarımızın da bu çalışmaları desteklemesini ve yeşil alanlarımızı korumasını istiyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.